سینمای ایران

وقتی ستاره های سینما در سیما ممنوع التصویر می شوند

لانتوری

برنامه “سینما آی فیلم” معمولا در باکس‌های خود در خصوص فیلم‌هایی که پیشنهاد می‌دهد،‌ پروفایلی هم از بازیگران حاضر در آن فیلم ارائه می‌دهد و آمار و اطلاعات جالبی در خصوص حضورشان در آن اثر و کیفیت بازی‌ آنها را بیان می‌کند.

اما در قسمت دوشنبه شب این برنامه اتفاقی عجیب و غریب رخ داد، در این قسمت مجری برنامه در خصوص فیلم “کوچه بی‌ نام” هاتف علیمردانی حرف می‌ زد و زمانی که نام بازیگران این اثر را معرفی می‌کرد،‌ هیچ اشاره‌ای به باران کوثری نکرد. این مسئله زمانی جالب می‌شود که بدانید کوثری شاخص‌ترین بازیگر این اثر است و تنها کسی بود که سال گذشته توانست برای فیلم علیمردانی سیمرغ جشنواره را به ارمغان بیاورد.

البته باران کوثری در این رابطه سابقه‌ دار است، چند ماه قبل و در زمان اکران فیلم سینمایی “جامه‌ دران” با وجود اینکه یک شب اسم و تصویر او و پگاه آهنگرانی را از تلویزیون پخش کردند،‌ از شب دوم اکران نه نامی از آنها آوردند و نه تصویرشان را نشان دادند و فقط مهتاب کرامتی و مصطفی زمانی را به عنوان بازیگران فیلم عنوان کردند.

پیش از این در تلویزیون رسم بود که برخی از افراد را ممنوع‌التصویر کنند، اما این رویه جدید از نظر اخلاق هم کار پسندیده‌ای نیست و حذف کردن هنرمندان از آثار مختلف هم به ضرر سینماست هم تلویزیون.

منبع: سینما

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید