سینمای ایران

” گذر موقت ” در انتظار پروانه نمایش

image

فیلم تازه افشین هاشمی این روزها آماده نمایش شده و در انتظار دریافت پروانه نمایش است. به گزارش سینما فیلم سینمایی “گذر موقت” که امکان حضور در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر را پیدا نکرد بعد از جشنواره مراحل فنی اش را پشت سر گذاشت و به تازگی برای دریافت پروانه نمایش ارائه شده است. فیلم افشین هاشمی قرار است در جلسه هفته آینده شورای پروانه نمایش بازبینی شود.

مهدی رحمانی تهیه کننده “گذر موقت” درباره این فیلم به سینما می گوید: این فیلم به لحاظ قصه و بازیگر فیلم متنوعی است و جای چنین فیلم هایی در سینمای ایران خالی است و بسیار امیدواریم این فیلم مخاطب خوبی داشته باشد.

رحمانی با اعلام اینکه غیر از عوامل فیلم تا کنون کسی این فیلم را ندیده اعلام کرد به اکران فیلم امیدوار است زیرا این فیلم چه از نظر شکل قصه و چه اجرا فیلمی متفاوت با لحنی متفاوت است و فضای مفرح و امید بخشی دارد که در آن دو پیرمرد در آستانه مرگ می خواهند کارهایی که نکرده اند را انجام بدهند و قطعا این فیلم جذابیت های زیادی برای تماشاگران دارد.

افشین هاشمی علاوه بر نگارش فیلمنامه و کارگردانی آن، سرایش ترانه‌ ها و ساخت موسیقی را نیز بر عهده دارد. بخشی از موسیقی این فیلم به صورت زنده همزمان با فیلمبرداری آن اجرا شده و بخشی دیگر نیز در حال ضبط است.

در فیلم “گذر موقت” مسعود کرامتی نقش خواننده‌ای قدیمی را بازی می ‌کند که در طول فیلم ترانه می‌خواند و موسیقی این بخش به طور زنده همزمان با فیلمبرداری فیلم اجرا شده تا حالت کنسرت پیدا کند و ضبط شده نباشد.
اما بخش دیگری از موسیقی فیلم شامل قطعات و ترانه‌هایی است که در طول فیلم شنیده می‌شود و گروه سازنده مشغول ضبط این قطعات هستند.
سامان احتشامی با نواختن پیانو در اجرای این قطعات همکاری دارد و علاوه بر آن، وظیفه میکس این بخش‌ها نیز بر عهده اوست.

مسعود کرامتى، اسماعیل محرابى، شقایق فراهانى، شبنم فرشادجو، هومن برق نورد، شقایق دهقان و پانته آ بهرام از بازیگرام فیلم هستند.

عکس: مریم مجد

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید