سینمای جهان

پیش بینی : « جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد» پر فروش ترین افتتاحیه تاریخ سینما

جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد

فروش فیلم علمی – تخیلی «جنگ ستارگان : نیرو بر میخیزد» در روزهای اول اکران آنچنان چشمگیر بوده که پیش‌بینی می‌شود رکورد ۱۲۰ میلیون دلار را پشت سر بگذارد.

کارشناسان پیش بینی می کنند این فیلم تا روز یکشنبه به فروشی بالغ بر ۲۲۵-۲۴۰ میلیون دلار در بازار امریکای شمالی دست پیدا کند و به این ترتیب پرفروش ترین افتتاحیه تاریخ را از آن خود کند .
فیلم «جنگ ستارگان» به کارگردانی «جی.‌جی آبرامز» که قسمت جدیدی از این چندگانه علمی‌ تخیلی است، طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش داشته است.
«جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» رتبه نخست را در گیشه سینماهای آمریکای شمالی در دست دارد، اگر فروش این فیلم طی روز جمعه به رقمی بیش از ۱۲۵ میلیون دلار رسیده باشد، رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت خواهد رساند. این رکورد هم‌اکنون در دست «دنیای ژوراسیک» است که تابستان امسال فروشی ۲۰۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری را طی اولین آخر هفته اکران به دست آورد.

این فیلم بیشتر تماشاگران مرد را به خود جذب کرده و آمارها نشان می‌دهد ۷۱ درصد مخاطبان آن، مذکر هستند. گزارشات همچنین حاکی از آن است که ۵۳ درصد تماشاگران شب پنج‌شنبه «جنگ ستارگان»، بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند و ۶۴ درصد آن‌ها بین ۱۸ تا ۳۴ ساله بوده‌اند.
با فروش ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری در سرتاسر انگلستان و ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری در آلمان، «جنگ ستارگان» بالاترین آمار را در فروش روز نخست اکران در میان فیلم‌های این دو کشور به دست آورده است.
به گزارش هالیوود ریپورتر، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» در استرالیا و مکزیک نیز صدرنشین گیشه فیلم‌های روز نخست اکران شد. ژاپن و اسپانیا از دیگر کشورهایی هستند که میزبان پروژه جدید آبرامز هستند.
«جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» اولین قسمت از سومین سه‌گانه «جنگ ستارگان» است که توسط «برایان بورک» و رئیس کمپانی لوکاس فیلم «کاتلین کندی» تهیه می‌شود.
فیلمنامه «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» توسط خود آبرامز و «لارنس کاسدان» نوشته شده و «جان ویلیامز» آهنگساز مشهور هم موسیقی متن فیلم را ساخته است. «جورج لوکاس» خالق مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» نیز به عنوان مشاور خلاق با این پروژه سینمایی همکاری داشته است.
فیلم «جنگ ستارگان» با آغاز نمایش در ۴۱۰۰ سالن سینما در سراسر آمریکا رکورد گسترده‌ترین اکران را در ماه سپتامبر تاریخ سینما از آن خود کرده است. این اثر یک ماه پیش از اکران، بیش از ۵۰ میلیون دلار فروش داشته است.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید