جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران

“پل خواب” آماده نمایش شد

image

جهانگیر کوثری تهیه کننده “پل خواب” در گفتگو با سینما گفت: نخستین فیلم بلند سینمایی اکتای براهنی آماده حضور در جشنواره است و طی روزهای آینده برای شورای پروانه نمایش نمایش داده می شود و با دریافت پروانه نمایش موقت، نسخه نهایی فیلم به دفتر جشنواره ارائه می شود.

جهانگیر کوثری در ادامه درباره ویژگی های این فیلم گفت: “پل خواب” فیلم محکمی شده و کاری است که فراتر از یک فیلم اول است چون اکتای براهنی تجربه ساخت فیلم های کوتاه و مستند زیادی دراد و با پشتوانه ادبی و اجتماعی که دارد و درسی که خوانده از یک فیلمساز اول فراتر هست. فیلم “پل خواب” قصه نویی دارد و حرفش حرف امروز جامعه است. فیلمی است که ضمن اجتماعی بودن ویژگى های ادبیات داستایفسکی را در خود دارد و فیلمنامه این فیلم که یک اقتباس است به خوبی ایرانیزه شده است.

جهانگیر کوثری در ادامه درباره اتهام تلخ بودن که به فیلم های جشنواره وارد شده گفت: من فیلم های دیگر را ندیدم اما در مورد “پل خواب” می دامنم که گرایش اکتای براهنی ساخت یک فیلم اجتماعی با شرایط امروز بوده و طبیعتا شرایط امروز شرایط شادی است و مشکلات و کمبودهای جامعه و مشکلات فراوان اقتصادی که وجود دارد اوضاع را تلخ می کند و دلیل نمی شود که این مشکلات طرح نشود نشود بلکه این مسایل و مشکلات باید مطرح بشود تا دولت بتواند آنها را مرتفع کند.

بازیگران پل خواب عبارتند از: ساعد سهیلی، هومن سیدی، آناهیتا افشار، شهین تسلیمی، علیرضا ثانی‌فر و با حضور اکبر زنجانپور.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید