سینمای ایران

“پریناز” همچنان پشت خط اکران

image

فیلم سینمایی “پریناز” بعد از گذشت ۶ سال هنوز موفق نشده رنگ پرده را به خود ببیند. این فیلم که در سال ۸۸ تولید شده هیچ وقت نتوانست پروانه نمایش بگیرد. تا اینکه حدود ۲ سال قبل وبا تغییر دولت، پروانه نمایش فیلم بهرامیان صادر شد.

بهرامیان در خصوص آخرینوضعیت اکران فیلم “پریناز” گفت: ماجراهای اکران “پریناز” همچنان ادامه دارد. متاسفانه مافیای اکران دامن این فیلم را گرفته است و هنوز موفق به نمایش این فیلم نشدیم.

فیلم “پریناز” فیلم هنر و تجربه نیست و قرار هم نیست در این گروه اکران شود. یک مصاحبه و یک شایعاتی برای اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه وجود داشت که بر اساس آن عده‌ای تصور کردند، “پریناز” دراین گروه اکران می‌ شود. پخش‌ کننده‌ ها بدون اینکه فیلم را دیده باشند، در میان خودشان تصمیماتی برای اکران “پریناز” در گروه هنر و تجربه گرفتند. ولی این خواسته من یا تصمیم تهیه‌ کنندهنبوده است که البته این ماجرا هم حل شد.

با توجه به بازیگرها وقصه “پریناز” به نظر می‌آید دیدن این فیلم در سینماها برای مردمجذاب باشد؛ اما پخش در دست ما نیست و پخش‌کننده هم با این وضعیتی که سینما مسئله پخش دارد و این همه فیلم پشت خطپخش ماندند، باید بتواند شرایطی فراهم کند تا “پریناز” در خطاکران قرار گیرد.

فیلم “پریناز” داستان زندگی زن میانسالی را روایت می کند که سرپرستی دختر یتیم یکی از اقوام را برعهده گرفته است. اما از یک طرف مردی مرموز که در همسایگی وی زندگی می کند و از طرف دیگر وسواسهای فراوان این زن است که مشکلاتی را برای دخترک داستان رقم میزند

فاطمه معتمد آریا، حمید فرخ نژاد، طناز طباطبایی، فرهاد آئیش، شبنم قلی خانی، حسن نجاریان، مائده طهماسبى، امیرحسین فتحى، مژگان بیات و مصطفی زمانی بازیگران فیلم هستند

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید