سینمای جهان

پروژه “چهار شگفت انگیز” کنسل شد!

image

قسمت دوم فیلم چهار شگفت‌انگیز، به خاطر شکست اولین قسمت این مجموعه از دستور کار استودیوی فیلم‌سازی فاکس خارج شد.

حتی قبل از اینکه فیلم اول روی پرده‌های سینما برود، انتقادات زیادی به آن وارد می‌شد.
با توجه به این که طی سال‌های اخیر فیلم‌های ابرقهرمانی زیادی ساخته و اکران شده‌اند، تعجبی ندارد که از میان آنها یک یا دو مورد با شکست مواجه شوند و نتوانند نظر مخاطبان را جلب کنند. بزرگ‌ترین شکست امسال فیلم ریبوت «چهار شگفت‌انگیز» سال ۲۰۱۵ (Fantastic Four) بود و حالا ظاهرا دنباله‌ی آن هم کنسل شده است.

شرکت فاکس در ابتدا، اکران دومین قسمت چهار شگفت‌انگیز را برای نوزدهم خرداد ماه سال ۹۶ برنامه‌ریزی کرده بود. این تاریخ حتی پیش از اکران قسمت اول فیلم اعلام شده بود. در ماه سپتامبر (شهریور ماه) «سیمون کینبرگ» (Simon Kinberg) به MTV گفت که واقعا قصد ساختن دنباله را داشت، اما ضرر مالی ناشی از فیلم اول باعث شد که این استودیو، دنباله‌ی چهار شگفت‌انگیز را رسما از دستور کارش حذف کند.

حتی قبل از اینکه فیلم اول روی پرده‌های سینما برود، انتقادات زیادی به آن وارد می‌شد. شایعاتی درباره‌ی اختلاف میان «جاش ترنک» (Josh Trank)، کارگردان فیلم و تهیه‌کنندگان آن به گوش می‌خورد. حتی گفته می‌شد که فیلم‌برداری آن چند بار از نو انجام شد. پس از اکران آن، به فیلم انتقادات کوبنده‌ای وارد شد، تا جایی که ترنک در توییترش عنوان کرد که این نسخه‌‌ی فیلم کار او نبود؛ هرچند بلافاصله آن پست توییتر را پاک کرد.

چهار شگفت‌انگیز تاکنون در باکس آفیس جهانی ۱۶۷ میلیون دلار درآمد داشته، در حالی که بودجه‌ی تولید آن ۱۲۰ میلیون دلار بود. به این ترتیب، ضرر قابل توجهی برای شرکت فاکس رقم خورد.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید