سینمای ایران

پروانه نمایش ” امتحان نهایى ” بدون اصلاحیه صادر شد

image
  • این فیلم در آخرین لحظات اعلام نتایج نهایی بخش “نگاه نو” سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر روی کاغذ در فهرست نهایی قرار داشته که گفته می‌شود به دلایل نامعلومی نام این فیلم از لیست خط خورد و فیلم دیگری جایگزین تازه‌ترین ساخته عادل یراقی شد.

گزارش صبا،‌ فیلم سینمایی “امتحان نهایی” به عنوان دومین ساخته عادل یراقی پس از فیلم “آشنایی با لیلا” که در گروه هنر و تجربه به اکران درآمد، محسوب می‌شود که تهیه‌کنندگی آن ار مصطفی شایسته بر عهده دارد.
پخش فیلم “امتحان نهایی” بر عهده هدایت‌ فیلم است و گویا عوامل تولید این فیلم ۶ ماه اول سال ۹۵ را برای اکران عمومی تازه‌ترین ساخته عادل یراقی در نظر گرفته‌اند. پروانه نمایش فیلم بدون اصلاحیه صادر شده است.

عادل یراقی فیلمنامه نخستین فیلمش به نام “آشنایی با لیلا” را بر اساس طرحی از عباس کیارستمی و با همکاری او نوشت. این همکاری برای فیلم دوم یراقی هم تداوم پیدا کرده و فیلمنامه “امتحان نهایی” هم براساس طرحی از عباس کیارستمی و با همکاری او نگاشته شده است.

شهاب حسینی در این فیلم در نقش یک معلم ریاضی مقابل دوربین رفته است. این معلم برای تدریس درس ریاضی به یک پسر بچه به خانه آنها رفت و آمد دارد و همین امر باعث آشنایی او با مادر بچه می‌شود. این آشنایی در نهایت باعث رقم خوردن اتفاقاتی می‌شود که سوژه اصلی فیلم را تشکیل می‌دهد. لیلا زارع دیگر بازیگر اصلی پروژه نقش مادر پسر بچه را ایفا می‌کند. سایر بازیگران فیلم نیز شناخته شده نیستند

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید