سینمای ایران

” پدیده ” ها به سوئیس مى روند

image

فیلمبرداری فیلم سینمایی “پدیده” به کارگردانی علی احمد زاده در تهران تمام شد. به گزارش سینما، فیلمبرداری این فیلم اواسط دی ماه در آغاز شده که بعد از یک ماه و نیم فیلمبرداری به تازگی به پایان رسیده است. فیلم پرستاره ای که قرار است بخش های باقی مانده آن در یکی از کشورهای خارجی فیلمبرداری شود.

تدوین “پدیده” همزمان با فیلمبرداری توسط مستانه مهاجر آغاز شده و قرار است بقیه مراحل فنی فیلم به محض پایان فیلمبرداری شروع شود. “پدیده” سومین فیلم بلند سینمایی علی احمد زاده به تهیه کنندگی مصطفی شایسته بعد از “مهمونی کامی” و “مادر قلب اتمی” است.

شروع فیلمبرداری “پدیده” با هدیه تهرانی و امیر جدیدی بود. اما به مرور چهره های سرشناس دیگری جلوی دوربین احمد زاده رفتند. پگاه آهنگرانی، مهرداد صدیقیان، نازنین فراهانی، مریم پالیزبان، لیلا زارع، مهدی کوشکی، ستاره پسیانی و رضا بهبودی دیگر بازیگران این فیلم هستند. در این میان پگاه آهنگرانی، مهرداد صدیقیان، مهدی کوشکی و نازنین فراهانی پیش از این با علی احمد زاده همکاری کرده بودند.

حضور مریم پالیزبان هم در این فیلم جاب توجه است. بازیگری که سالها بعد از “نفس عمیق” امسال با “لانتوری” در جشنواره حضور داشت و با “پدپده” تجربه ای تازه را در سینمای ایران پشت سر گذاشته است.

گروه قرار است بزودی برای فیلمبرداری سکانس های باقی مانده عازم کشور سوئیس شوند. صحنه هایی با حضور دو بازیگر شناخته شده فرانسوی فیلمبرداری می شود و از جمع بازیگران ایرانی کسی در این سکانس ها بازی نخواهد داشت. طبق برنامه ریزی انجام شده گروه تا ۲۰ روز دیگر عازم سوئیس می شوند. فیلمبرداری در این کشور ۱۰ روز به طول می انجامد.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید

۲ نظر