سینمای ایران

” یک روز بخصوص ” به روایت همایون اسعدیان

image

همایون اسعدیان تازه‌ترین ساخته سینمای خود را فیلمی می‌داند که در آن پرده از لایه پنهانی در جامعه برداشته می‌شود.

نهمین ساخته سینمایی اسعدیان این روزها مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی را پشت سر می‌‌گذارد. علی کهن‌ دیری سازنده موسیقی فیلم و سیدمحمد کشفی صداگذار “یک روز بخصوص” است.

اسعدیان در گفت‌و‌گویی کوتاه حال و هوای فیلم جدید خود را چنین روایت می‌کند: “فیلم پرده از لایه‌هایی در جامعه برمی‌دارد که تا الان کمتر کسی در سینما سراغ تصویر کردن آن رفته است.” . به گفته اسعدیان، او در فیلم جدید خود یکی از دغدغه‌های جدی جامعه را بیان می‌کند و برای روایت قصه به گفته خود سری به پستوهای جامعه زده است، هزارتویی که تاکنون چندان دوربین سینما سراغ آن نرفته است.

ماجرای فیلم اسعدیان از زمانی آغاز می‌شود که حامد با بازی مصطفی زمانی باید برای عمل قلب خواهرش دست به یک انتخاب بزند، انتخابی که جریان زندگی او را با تغییراتی روبرو می‌کند.

زمانی در این فیلم با فرهاد اصلانی و پریناز ایزدیار ‌همبازى شده است و محسن کیایی، شیرین آقاکاشی، شیرین یزدان‌بخش، افسانه کمالی، مجتبی پیرزاده و ایلیا نصرالهی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

“بوسیدن روی ماه” آخرین فیلم اسعدیان بوده که به نمایش عمومی درآمد و اکران آن در سال ۱۳۹۰ با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شد.

عکس: مهدى دلخواسته

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید