سینمای جهان

وودى آلن باز هم جشنواره “کن” را افتتاح مى کند

image

شصت و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن با نمایش فیلم “کافه سوسایتی” جدیدترین ساخته سینمایی “وودی آلن” کارگردان نامدار سینمای جهان آغاز به کار می‌کند.

این سومین باری است که ساخته‌های «وودی آلن» در افتتاحیه جشنواره کن به نمایش گذاشته می‌شود تا این کارگردان آمریکایی از این حیث در میان سینماگران جهان رکورددار باشد.

فیلم “کافه سوسایتی” روز چهارشنبه ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) در سالن بزرگ لومیر کاخ جشنواره در مراسم افتتاحیه به روی پرده می‌رود.

آلن پیش از این نیز در سال ۲۰۰۲ با فیلم “پایان هالیوودی” و در سال ۲۰۱۱ با فیلم “نیمه شب در پاریس” جشنواره کن را کلید زده بود.

کافه سوسایتی که در آن جس آیزنبرگ و کریستین استوارت نقش های اصلی را ایفا می کنند در بخش غیررقابتی جشنواره کن حضور دارد و داستان آن درباره مردی است که در دهه ۱۹۳۰ با سودای کار در صنعت سینما وارد هالیوود می‌شود، اما درگیر عشق و دنیای کافه سوسایتی می‌شود.

شصت‌ونهمین جشنواره فیلم کن از ۱۱ تا ۲۲ می (۲۲ اردیبهشت تا دوم خرداد) در جنوب فرانسه برگزار می‌شود و امسال جورج میلر کارگردان استرالیایی فیلم “مکس دیوانه: جاده خشم” رییس هیات داوران رقابتی آن است.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید