سینمای جهان

هیئت داوران جشنواره برلین اعلام شد

Meryl-Streep-Wallpaper-9

شش چهره سینمایی به عنوان هیات داوران شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۶ به ریاست «مریل استریپ» انتخاب شدند.

به گزارش فیلم نیوز دیلی به نقل از ایسنا، در جریان برگزاری کنفرانس خبری جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۶، مسئولان برگزاری این رویداد سینمایی «کلایو اون» بازیگر آمریکایی، «آلبا رورواچر» بازیگر ایتالیایی، «لارس ایدینگر» بازیگر آلمانی، «نیک جیمز» منتقد انگلیسی، «بریجت لاکومب» عکاس فرانسوی و «مالگورزاتا زوموسکا» کارگردان لهستانی را به عنوان اعضای هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی معرفی کردند.

همچنین بر اساس اعلام «دیتر کاسلیک» رئیس باسابقه جشنواره فیلم برلین با افزایش تهدید به حملات تروریستی در اروپا‌، این رویداد سینمایی با تدابیر ویژه امنیتی برگزار خواهد شد.

«فراک گرینر» سخنگوی جشنواره فیلم برلین درباره برگزاری این رویداد سینمایی که از کمتر از ۱۰ روز دیگر آغاز به کار می‌کند،‌ گفت: همچون همیشه ارتباط تنگاتنگی با مقامات امنیتی خواهیم داشت و رویدادهای سیاسی جهان را با دقت رصد می‌کنیم و تمامی تمهیدات لازم برای حفظ امنیت شرکت کنندگان در جشنواره پیش بینی شده است.

وی همچنین افزود: به عنوان مثال دیگر اجازه نخواهیم داد افراد با کیف‌های بزرگ وارد سالن سینما شوند و کیف‌های نیز با دقت بیشتری جستجو می‌شوند.

به گزارش اسکرین دیلی، در حالی که مسئولان جشنواره از توضیح کامل درباره اقدامات امنیتی در برگزاری برلیناله و ابعاد حضور نیروهای پلیس امتناع کردند اما به نظر می‌رسد تمهیدات ویژه برای برگزاری امن جشنواره به صورت نامحسوس انجام گیرد.

«دیترکاسلیک» همچنین اظهار کرد: نیروهای امنیتی به صورت نامحسوس در جشنواره حضور خواهند داشت و لزوما تمامی آنها دارای یونیفرم نخواهند بود.

شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) با حضور «مریل استریب» بازیگر برنده سه جایزه اسکار هالیوودی در راس هیات داوران با نمایش فیلم «درود بر سزار» ساخته جدید «برادران کوئن» آغاز به کار می‌کند و تا ۲۱ فوریه (دوم اسفند) ادامه خواهد داشت.

 

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید