جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “هفت ماهگی” – معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر


آنچه درباره “هفت ماهگی ” نمی دانید:

باز هم یک فیلم اجتماعی دیگر در کارنامه هاتف علیمردانی. او بعد از ساخت دو فیلم کودک خیلی ناگهانی تغییر ژانر داد که حاصلش “به خاطر پونه” بود، فیلمی که باوجود بی‌مهری در جشنواره فجر موردتوجه منتقدان قرار گرفت.علیمردانی بعدازاین فیلم، سینمای اجتماعی را جدی‌ تر دنبال کرد، مسیری که به “کوچه بی‌ نام” ختم شد تا ازاین‌ پس در فهرست فیلمسازی قرار بگیرد که آثارش برای منتقدان کنجکاوی‌برانگیز است. فیلم تازه او “هفت ماهگی” این ویژگی‌ها را دارد. ترکیب حامد بهداد، باران کوثری، پگاه آهنگرانی و هانیه توسلی جلوی دوربین و محمود کلاری پشت دوربین این فیلم را از بقیه آثار تولید شده در نیمه اول امسال متمایز می‌کند. حضور کلاری برای علیمردانی و گروهش آنقدر مغتنم بوده که به‌خاطر فیلم حاتمی‌ کیا چندهفته‌ای فیلمبردار‌‌‌ی را به تعویق بیندازند. از جمع بازیگران، باران کوثری و هانیه توسلی سابقه همکاری با علیمردانی را در کارنامه‌ شان دارند، همکاری‌ای که برای کوثری خوش‌‌ یمن بود تا بعد از سالها سیمرغی از جشنواره فجر دشت کند.یکى از حواشى فیلم سانحه تصادفى بود که براى باران کوثرى سر صحنه فیلم رخ داد و باعث شد فیلمبردارى فیلم مدتى به تعویق بیفتد.طبق شنیده ها بازى حامد بهداد یکى از نقاط قوت “هفت ماهگى” است که مى تواند یکى از شانس هاى اصلى سیمرغ امسال باشد. باید منتظر ماند و دید موفقیت “کوچه بى نام” اینبار با “هفت ماهگى” تکرار مى شود یا نه.

پیش بینی فیلم نیوز دیلی : حضور قطعی در بخش سودای سیمرغ

آخرین وضعیت : –

عوامل فیلم :
کارگردان:هاتف علیمردانی
طراح صحنه و لباس:کامیاب امین عشایری
موسیقی:افشین عزیزی
طراح چهره پردازی:ایمان امیدواری
تدوین:امیر ادیب پرور
صدابردار: محمود خرسند
مدیر فیلمبرداری: محمود کلاری
عکاس: مهدی دلخواسته
جلوه های ویژه:آرش آقابیگ
تهیه کننده:منصور لشکری قوچانی
بازیگران : ‌حامد بهداد،باران کوثری،هانیه توسلی،‌ پگاه آهنگرانی,بهناز جعفری ,رضا بهبودی,محمدرضا علیمردانی و با حضور فرشته صدر عرفایی و احمد مهران فر

خلاصه داستان :رعنا در آستانه هفت ماهگی قرار دارد و با توجه به این یکبار در این مرحله بچه اش سقط شده است هم خودش و هم همسرش روز های پراسترسی را پشت سر می گذارند . پس از وقوع حوادثی مهرداد رعنا را متقاعد میکند که این دو ماه آخر به شهرستان و نزد خانواده اش برود تا بیشتر از او مراقبت شود و این آغاز حوادثی برای آن ها است.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید

یک کامنت