سینمای ایران

” هفت ماهگى ” پاییز اکران مى شود

image

“هفت ماهگی” ساخته هاتف علیمردانی به تازگی پروانه نمایش دریافت کرده و اکران آن مثل فیلم قبلی این کارگردان یعنی “کوچه بی‌نام” به نیمه دوم سال خواهد افتاد، آن هم در حالی که علیمردانی در گفت‌وگو با آی سینما می‌گوید این فیلم با هیچ ممیزی خاصی نیز روبرو نشده که زمان دریافت پروانه برای آن را به تعویق بیاندازد.

سال گذشته دو فیلم علیمردانی یعنی “مردن به وقت شهریور” در شهریورماه و “کوچه بی ‌نام” در بهمن‌ماه به نمایش عمومی رسید که هردو بیش از انتظار فروختند. “مردن به وقت شهریور” با بازی نازنین بیاتی، حمید فرخ‌نژاد، هانیه توسلی و… توانست یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بفروشد و “کوچه بی ‌نام” نیز که پس از جشنواره فیلم فجر و به اصطلاح زمان مرده اکران به نمایش درآمد، توانست با فروش ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی فروش نسبتا موفقی را تجربه کند.

علیمردانی در توضیح اینکه “هفت ماهگی” نیز مانند فیلم قبلی او “کوچه بی‌نام” در نیمه دوم سال به نمایش درخواهد آمد،می‌گوید: مگر فقط “کوچه بی‌نام” بوده که در این زمان به نمایش درآمده؟ تمام فیلم‌های من در بدترین زمان ممکن به نمایش درآمده‌اند و در واقع این ششمین فیلم من است که در چنین زمانی به نمایش در می‌آید. به این نتیجه هم رسیده‌ام که بحث و جدل در این‌باره بی‌فایده است! نمی‌دانم چه اتفاقاتی می‌افتد و شرایط از قبل مهیا می‌شود یا موقع اکران اتفاقاتی می‌افتد که ما از آن بی‌خبریم و بلد نیستیم.

او با آوردن این مثال که فیلم دیگرش “به خاطر پونه” نیز در بدترین زمان ممکن اکران شده است، فصل مناسب را یکی از عوامل فروش فیلم می‌داند و ادامه می‌دهد: نظر مردم برای ما خیلی مهم است، اما زمان خوب در دیده شدن فیلم بسیار تاثیرگذاراست، البته ما از همین زمان بد هم به بهترین شکل ممکن استفاده کرده‌ایم.

با وجود این‌که “کوچه بی‌نام” توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، علیمردانی معتقد است این فیلم و “به خاطر پونه” در مقابل “هفت ماهگی” که در آستانه اکران قرار دارد، بیشتر منتقد پسند هستند: “هفت ماهگی”، به جامعه نزدیکتر است و از نظر کسانی که این فیلم را دیده‌اند بیشتر از ساخته‌های قبلی‌ام خواهد فروخت. به نظر خودم هم این فیلم بیشتر به مخاطب عام نزدیک است و به خاطر داستانش از سوی مردم مورد توجه قرار خواهد گرفت، در کل فکر می‌کنم این فیلم تجربه تجاری تازه‌ای را در کارنامه‌ام رقم خواهد زد.

به گفته او، “هفت ماهگی” قرار است مهرماه به نمایش درآید: البته امیدوارم که در همین زمان اکران شود و اتفاقات بد گذشته و اکران فیلم در ماه‌های بهمن و اسفند برای آن تکرار نشود.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید