سینمای جهان

نخستین عکس و خبر از فیلم ” پنج ثانیه سکوت “

image

فیلم “پنج ثانیه سکوت” پروژه‌ جدید کارگردان بزرگ هالیوود رابرت زمکیس داستان دو جاسوس متفقین با بازی برد پیت و ماریون کوتیارد در خلال جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند که طی مأموریتی خطرناک برای کشتن یک افسر آلمان نازی در کازابلانکا عاشق یکدیگر می‌شوند و با هم ازدواج می‌کنند.

رابرت زمکیس فیلمساز ۶۳ ساله‌ آمریکایی است که در سال ۱۹۷۸ با نوشتن فیلم‌نامه و کارگردانی “می‌خواهم دستان تو را بگیرم” پا به عرصه‌ سینما گذاشت. زمکیس در دهه‌ی ۸۰ میلادی با نوشتن فیلمنامه و کارگردانی سه‌گانه‌ علمی‌ تخیلی “بازگشت به آینده” (Back to the Future) به شهرت رسید و موفق به نامزدی در رشته بهترین کارگردانی اسکار برای نخستین فیلم این مجموعه شد. پس از آن زمکیس با خلق شاهکار “فارست گامپ” با بازی تام هنکس در سال ۱۹۹۴ با کسب شش جایزه‌ی اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به یکی از بزرگان سینمای هالیوود تبدیل شد.

مانند بیش‌تر فیلم‌های زمکیس، آلن سیلوستری کار موسیقی متن فیلم را انجام خواهد داد و دون بورگس فیلمبرداری این پروژه را بر عهده دارد. استیون نایت که نوشتن فیلم‌نامه‌ را به پایان رسانده در مصاحبه‌ای عنوان کرد این داستان بر اساس روایتی است که در جوانی برایش تعریف شده و ممکن است یک داستان واقعی باشد.

لیزی کاپلان و جارد هریس دیگر بازیگران این فیلم هستند. در حال حاضر فیلم‌برداری این پروژه در لندن آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی قرار است پارامونت پیکچرز آن را ۲۳ نوامبر در سینماهای جهان اکران کند.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید