سینمای ایران

” لانتورى ” به شانگهاى مى رود

image

فیلم سینمایی “لانتوری” ساخته رضا درمیشیان در تازه‌ترین حضور جهانی خود در نوزدهمین جشنواره شانگهای به نمایش در خواهد آمد. این فستیوال که از مهم‌ترین جشنواره‌های آسیاست و از جشنواره‌های درجه
(الف) جهان محسوب می‌شود که از بیست و دوم تا سى خرداد در شهر شانگهای چین برگزار خواهد شد.

درمیشیان پیش از این با فیلم قبلی‌اش “عصبانی نیستم!” در این جشنواره شرکت کرده بود و برنده سه جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردان و جایزه وینسنت وارد برای فیلم خلاقانه شانگهای شده بود.

فیلم “لانتوری” حضور جهانی‌اش را در شصت و ششمین دوره جشنواره برلین آغاز کرده و تاکنون در هفتمین جشنواره خاورمیانه اکنون فلورانس به نمایش درآمده و قرار است در برنامه‌های ویژه‌ای که برای مرور فیلم‌های درمیشیان تدارک دیده شده در سومین جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن و دومین جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به نمایش دربیاید.

از میان فیلم‌های رضا درمیشیان تنها فیلم “بغض” در ایران به نمایش درآمده است. “عصبانی نیستم!” با وجود داشتن پروانه نمایش سه شب قبل از نمایش عمومی به دستور وزیر ارشاد توقیف و با وجود وعده‌های سازمان سینمایی بر نمایش عمومی این فیلم در وضعیت نامشخصی قرار دارد.
“لانتوری” هم قرار بود عید فطر در سینماهای ایران به نمایش عمومی دربیاید که به تعویق افتاد.

این فیلم داستانی عاشقانه است که در آن باران کوثری، نوید محمدزاده ، مهدی کوشکی و بهرام افشاری نقش اعضای گروه “لانتوری” را ایفا کرده‌اند.

مریم پالیزبان نقش اصلی زن این فیلم است و رضا بهبودی ، بهناز جعفری، فاطمه نقوی، پریوش نظریه، نادر فلاح، اردشیر رستمی، حسین پاکدل، بهرنگ علوی ، ستاره پسیانی، سیاوش چراغی پور، کاظم سیاحی ، سجاد تابش، یسنا میرطهماسب ، وحید قاضی زاهدی، هادی احمدی، شهریار فرد، امیر حسین طاهری ، امیر رضا رنجبران، میثم نوروزی، علیرضا خاتمی، رضا رباط جزی، حامد اسماعیل زاده ، پانته آ غدیریان، محمد حسین پور ، نظام الدین کیایی و… از بازیگران “لانتوری” هستند.

عکس: نوشین جعفرى

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید