جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران

” لانتورى ” به دفتر جشنواره رسید

image

نسخه اولیه فیلم سینمایی “لانتوری” به دفتر جشنواره رسید. به گزارش سینما، نسخه اولیه این فیلم روز گذشته در حالى به دفتر جشنواره رسید که طراحى صدا و صداگذاری “لانتوری” همچنان توسط محمدرضا دلپاک ادامه دارد. این فیلم قرار است طی روزهای آینده برای هیئت انتخاب به نمایش در بیاید. تدوین “لانتورى” توسط هایده صفی یاری انجام شده و نسخه نهایی این فیلم در صد دقیقه آماده شده است.

فیلم “لانتوری” مانند فیلم های قبلی رضا درمیشیان از داستانى عاشقانه برخوردار است و قهرمان هاى اصلیش جوانان دهه شصتى هستند.

باران کوثری، نوید محمدزاده، مهدی کوشکی و بهرام افشارى درفیلم نقش اعضاى گروه “لانتوری” را ایفا مى کنند و مریم پالیزیان بازیگر “نفس عمیق” بعد از مدت ها با ایفای نقش اصلی زن فیلم “لانتوری” به سینما باز می گردد.

درمیشیان برای انتخاب بازیگران “لانتوری” مانند فیلم قبلی اش “عصبانینیستم!” ترکیبی از بازیگران تئاتر و سینما را استفاده کرده است. از دیگر بازیگران این فیلم پر بازیگر می شود به رضا بهبودی، بهناز جعفری، فاطمه نقوی، پریوش نظریه، نادرفلاح، اردشیر رستمی، حسین پاکدل، بهرنگ علوی ، ستارهپسیانی ، سیاوش چراغی پور، کاظم سیاحی ، سجاد تابش، یسنا میرطهماسب ، وحید قاضی زاهدی، هادی احمدی، شهریار فرد،امیر حسین طاهری ، امیر رضا رنجبران، میثم نوروزی و… اشاره کرد.

دو فیلم قبلی رضا درمیشیان هر دو با اتفاقات عجیبی در جشنواره فجر روبرو شدند. “بغض” نخستین ساخته این کارگردان دردوران مدیریت جواد شمقدرى با تصمیم هیئت انتخاب در بخش مسابقه پذیرفته نشد ولى پس از آن در ده ها جشنواره بین المللى بهنمایش درآمد و جوایز متعددى کسب کرد. فیلم “عصبانی نیستم!” جنجالى ترین فیلم جشنواره سى و دوم فجر،علی رغم حضور در بخش مسابقه و در حالی که برنده سه جایزه جشنواره فجر شده بود شب اختتامیه جشنواره به دنبال برخی اعتراضات درخصوص مضمنون فیلم و با تصمیم علیرضا رضاداد دبیر وقت جشنواره فجر از داوری جشنواره کنارگذاشته شد.این فیلم مدت ها مورد بحث بود و با وجود دارا بودن پروانه نمایش در توقیف است.

اکنون رضا درمیشیان برای بار سوم با “لانتوری” به جشنواره می آید و باید دید آیا این بار روی خوشی از این جشنواره خواهد دید.

عکس: نوشین جعفرىimage

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید