جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “کفشهایم کو؟” -معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فجر

آنچه درباره ” کفشهایم کو؟” نمی دانید :

کیومرث پوراحمد نیمه آبان‌ ماه “کفش‌ هایم کو؟” را به تهیه کنندگى على قائم مقامى مقابل دوربین برد و امسال با این فیلم در بخش سوداى سیمرغ جشنواره حضور دارد.

ابتدا گفته می‌ شد شباهتی میان آن و “شب یلدا” یکی از محبوب‌ ترین ساخته‌ های این فیلمساز وجود دارد، اما در ادامه روشن شد موضوع شباهت در حد گمانه‌ زنی بوده و ردی از واقعیت ندارد.

فیلم پوراحمد ماجرای مردی را که به آلزایمر مبتلا شده روایت می‌کند. رضا کیانیان در این فیلم نقش اصلی و فرد مبتلا به آلزایمر را ایفا می‌کند. به نظر می‌ رسد این نقش بتواند تصویری به‌ یادماندنی از کیانیان به نمایش بگذارد.

پوراحمد توانست در مدت‌ زمانی نسبتاً کوتاه و پس از ۳۴ جلسه فیلمبرداری، با برداشت سکانس‌های فیلمش در تهران کار فیلمبرداری را به نتیجه برساند و تدوین نیز همزمان با فیلمبرداری پیش می‌رفت تا شرایط حضور فیلم در جشنواره فراهم شود.

یکی از حضورهای به‌ یادماندنی پوراحمد در جشنواره فیلم فجر به حدود ٩ سال قبل و نمایش “اتوبوس شب” در جشنواره بازمی‌گردد. پوراحمد با نوع نگاه خود به موضوع دفاع مقدس در این فیلم توانسته بود در جلب‌ نظر منتقدان و برگزارکنندگان جشنواره موفق عمل کند.

برخلاف “اتوبوس شب” ساخته قبلی این فیلمساز با عنوان “پنجاه قدم آخر چندان موجب دلگرمی دوستداران سینمای این کارگردان نشد و این فیلم نتوانست موفقیتی در جشنواره به دست آورد.

اما امسال به نظر می‌ رسد “کفش‌ هایم کو؟” بتواند خاطرات خوش فیلم‌های موفق پوراحمد را زنده کند. میثم مولایی تدوین فیلم را انجام داده و محمود موسوی‌‌ نژاد صداگذار آن است و فردین خلعتبری نیز موسیقی متن را می‌سازد.

فیلم هاى “به خاطر هانیه”، “خواهران غریب” و “شرم” ازجمله ساخته‌ های پوراحمد هستند که در جشنواره فیلم فجر موردتوجه قرار گرفته است. او برای “خواهران غریب” جایزه سیمرغ بلورین را به دست آورده است.

وضعیت : انتخاب شده در بخش سودای سیمرغ

پوستر کفش هایم کو

عوامل فیلم :

نویسنده و کارگردان: کیومرث پور احمد
تهیه کننده: على قائم مقامى
فیلمبردار: علیرضا زرین دست
طراح صحنه و لباس: مجید میرفخرایى
چهره پرداز: مهرداد میر کیانى
صدابردار: آرش برومند
تدوین: میثم مولایى
موسیقى: فردین خلعتبرى
عکاس: مهدى حیدرى

بازیگران: رضا کیانیان، رویا نونهالى، مجید مظفرى، مینا وحید، شقایق فراهانى، بهاره کیان افشار

خلاصه داستان: حبیب کاوه کارخانه دار قدیمى مبتلا به بیمارى آلزایمر است. خانواده اش او را ترک نموده اند اما با ورود دخترش به منزل اتفاقاتى مى افتد

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید