جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس ویدیو

فیلم سینمایی”نقطه کور” – معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

 

آنچه درباره “نقطه کور” نمی دانید :

فیلم سینمایی “نقطه کور” با نام قبلى “بیست و سه روز” سومین ساخته مهدى گلستانه در مقام کارگردان است که با ساخته هاى پیشین او کاملاً متفاوت است.

محمدرضا فروتن اولین بازیگرى بود که قرارداد بازی در فیلم مهدی گلستانه را امضا کرد. سرمایه‌ گذاران به دنبال‌ هدیه تهرانی هم بودند اما با او به توافق نرسیدند.

فیلم “نقطه کور” که از محصولات پربازیگر امسال است یازدهم مرداد در تهران جلوی دوربین رفت. در این فیلم محمدرضا فروتن نقش یک مهندس سکوهای نفتی را ایفا می‌کند. هانیه توسلی در نقش همسرش، محسن کیایی در نقش برادر او و نیکی مظفری در نقش همسر کیایی در این فیلم بازی می‌کنند.

علاوه بر تهران، بخش‌هایی از فیلم مهدی گلستانه در یکی از سکوهای نفتی جنوب جلوی دوربین رفته است و فیلمبردارى این صحنه ها بسیار دشوار بوده است.

مهدی گلستانه پیش‌ازاین ساخت فیلم‌هایی چون “دردسر بزرگ” و “نازنین” را در کارنامه دارد. وی همچنین ساخت تعدادی تله‌ فیلم و نیز دستیاری سیروس مقدم را در کارنامه دارد. فیلمنامه “نقطه کور” به قلم احسان بیگلری با همکاری پریسا هاشم پور به نگارش درآمده است.

پیش بینی فیلم نیوز دیلی :حضور در بخش سودای سیمرغ

photo_2016-01-30_14-20-00

عوامل فیلم 

کارگردان: مهدى گلستانه
فیلمنامه نویس: احسان بیگلرى، پریسا هاشم پور
مدیر فیلمبردارى: مرتضى غفورى
صدابردار: بهروز معاونیان
صداگذار: بهمن اردلان
چهره پرداز: مهرداد میرکیانى
طراح صحنه و لباس: آنیتا جواهرچى
تدوین: خشایار موحدیان
موسیقى: ادیب قربانى
عکاس: على نیک رفتار
مشاور رسانه اى: احسان عباسى

بازیگران: محمدرضا فروتن، ‌هانیه توسلی،‌ شقایق فراهانی،‌ محسن کیایی، ‌خاطره اسدی، نیکی مظفری

خلاصه داستان: خسرو که ۲۳ روز را بر پهنه دریا و به دور از خانواده گذرانده، با دنیایی از ابهامات فکری که تمام‌ مدت مثل خوره ذهنش را مشغول کرده بود وارد خانه‌اش در تهران می‌شود. پس از ورود خسرو به خانه تمامی ذهنیت‌ هایش عینیت می‌ یابد. او قادر به مقابله با مسائل پیش‌آمده نیست.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید