جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “مالاریا” – معرفی جدیدترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “مالاریا” نمی دانید :

پرویز شهبازى امسال با جدیدترین ساخته اش “مالاریا” در بخش سوداى سیمرغ جشنواره حضور دارد.

فیلم “مالاریا” جزو اولین فیلم‌هایی بود که که به دفتر جشنواره رسید و خیلی زود مورد بازبینی هیات انتخاب قرار گرفت. فیلمی که گفته می‌شود چند قدم جلوتر از “دربند” است و تجربه‌ ای متفاوت تر از فیلم‌های قبلی شهبازی در کارنامه کاری‌ اش نحسوب مى شود.

فیلم “مالاریا” با نام قبلی “نسیم” آنطور که از خلاصه داستان و تیم بازیگرانش پیداست، ادامه مسیر شهبازی در “نفس عمیق” و “دربند” است، با قصه‌ ای جوانانه و بازیگرانی که نقش اول آن پیش‌ از این جلوی دوربین نرفته‌ بود.

ساغر قناعت که در نقش دختری ۱۷ ساله نقش اول “نسیم” را بازی می‌کند، از بین ۱۵۰۰ متقاضی دختر انتخاب شد. اتفاقی که برای انتخاب نقش اول پسر فیلم نیفتاد و ساعد سهیلی به‌عنوان نقش اول پسر “نسیم” جلوی دوربین رفت.

آزاده نامداری هم یکی از عجیب‌ ترین انتخاب‌ های شهبازی برای تیم بازیگران ششمین فیلمش بود، بازیگری که حضورش به‌ عنوان بازیگر و تست گریم اولیه‌اش که قرار بود بدون پوشش چادر باشد، برای خودش و فیلم “نسیم” حاشیه‌‌های بسیاری به‌ وجود آورد.

گفته می‌شود شهبازی در تیم بازیگرانش یک غافلگیری بزرگ دارد و آن آذرخش فراهانی پسر بهزاد فراهانی است که در نقش یک خواننده و گیتاریست یک گروه زیرزمینی جلوی دوربین رفته است.

فیلم “نسیم” به تهیه کنندگى مسعود ردایى که با حمایت مشترک ایران و لهستان جلوی دوربین رفته است با قصه جوانانه و مهارت شهبازی در پرورش چنین قصه‌ ای می‌تواند شانس خوبی برای او و بازیگرانش در جشنواره سی‌ و چهارم فیلم فجر باشد.

مالاریا البته نام یکی از فیلمنامه‌های قدیمی شهبازی است که قرار بود سال ۸۴ ساخته شود اما هیچگاه شرایط ساخت آن مهیا نشد تا این فیلمنامه برای همیشه بایگانی شود.

پوستر فیلم مالاریا

وضعیت : پذیرفته شده در بخش سودای سیمرغ

عوامل فیلم :
نویسنده و کارگردان: پرویز شهبازى
تهیه کننده: مسعود ردایى
فیلمبردار: هومن بهمنش
صدابردار: منصور شهبازى
صداگذار: محمدرضا کشفى
طراح گریم: محمد قومى
تدوین: پرویز شهبازى
عکس: امید صالحى

بازیگران:

ساعد سهیلى، ساغر قناعت، آذرخش فراهانى و آزاده نامدارى

خلاصه داستان :

مالاریا داستان دختر و پسرى است که در تهران گردی‌های خود با شخصی برخورد می‌کنند که مشکلى دارد. آن‌ها سعى مى کنند راه حلى برای این مشکل پیدا کنند.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید