جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “خماری”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “خماری” نمی دانید :

داریوش غذبانى امسال با نخستین ساخته اش “خمارى” به تهیه کنندگى منیژه حکمت در بخش نگاه نو حضور دارد.

داریوش غذبانی با وجود سال‌ها فعالیت در عرصه فیلم کوتاه تاکنون فیلم بلندى نساخته است تا امسال که “خمارى” را حلوى دوربین برد. غذبانى مطرح ترین فیلم کوتاهی که ساخته “حنانه” نام دارد که موفقیت‌ های داخلی و بین المللی زیادی کسب کرده است.

نکته جالب این‌جاست که غذبانی سابقه بازیگری هم نیز دارد. فیلم “آن سه” ساخته نقی نعمتی از جمله فعالیت‌ های بازیگری غذبانی است. او تا قبل از “خماری” چند تله‌ فیلم نوشته و جلوی دوربین برده است.

فیلم سینمایی “خماری” فیلم شیرینی است و درباره خانواده‌ای است که فرزند معتادشان را به درمانگاه ترک اعتیاد می‌ برند. درمانگاه اما به علت پر بودن ظرفیت از قبول او سر باز می‌زنند و در این فاصله خانواده او باید فکری به حال خماری این شخصیت بکنند و این خانواده در به‌ در به‌ دنبال‌ پیدا کردن جنس برای فرزندشان می‌ روند و در این حین لحظات جالبی شکل می‌گیرد.

کاظم سیاحی صدا پیشه “جیگر” در مجموعه “کلاه قرمزی” نقش معتاد این فیلم را بازی می‌کند.

فیلم “خماری” در سکوت خبری جلوی دوربین رفت و فیلم تا آخرین لحظات وضعیت پذیرفته شدنش در بخش “نگاه نو” نامشخص بود اما گفته‌ می‌شود در آخرین لحظات بخت فیلم داریوش غذبانی باز شده تا این فیلم در بخش نگاه نو جشنواره سی‌ و چهارم پذیرفته شود.

 

عوامل فیلم :

کارگردان: داریوش غذبانى
تهیه کننده: منیژه حکمت
نویسنده: فرهاد توحیدى
فیلمبردار: مرتضى پور صمدى
صدابردار: فرشید کیوانمهر
طراح گریم: سعید ملکان
تدوین: مصطفى خرقه پوش
موسیقى: بهرام دهقانیار
عکاس: مریم مجد
طراح صحنه و لباس: سحر شهامت

بازیگران: مهرداد صدیقیان، کاظم سیاحى، سوگل خلیق، نادر فلاح، لى لى فرهادپور و امید روحانى

خلاصه داستان: فیلم روایتگر زندگى و چالش هاى یک دانشجوى موسیقى است که سخت مشغول تمرین براى امتحان بورسیه دانشجویى است و درست روز امتحان اتفاقى عجیب براى او مى افتد که موضوع فیلم را تشکیل مى دهد

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید