جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “ بارکد ”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

بارکد-۱۳۹۴-مصطفی کیایی
آنچه درباره “بارکد” نمی دانید:

“بارکد”  جدیدترین ساخته مصطفى کیایى در بخش سوداى سیمرغ جشنواره فجر حضور دارد.

مصطفی کیایی ساخت پنجمین فیلم بلندش را آذرماه سال جاری در تهران آغاز کرد و ابتدا نام “صاف‌ کننده” را برای آن انتخاب کرده بود که در اواسط فیلمبردارى به “بارکد” تغییر نام داد.

او که با اکران موفق “عصر یخبندان” سال خوبی را آغاز کرده بود، حالا با حضور در بخش سودای سیمرغ جشنواره امسال می‌ تواند به روند مداوم کامیابی‌ اش بابت حضور در بخش مسابقه در سالیان اخیر ادامه دهد. این فیلم به گفته خود او عجیب‌ ترین تجربه سینمایی او خواهد بود.

کیایى چندی پیش در گفت‌ و‌ گو با روزنامه سینما عنوان کرده بود که: احساس کردم جامعه یک فیلم مفرح می‌خواهد و “بارکد” فیلمی است که شیرینی خاص خودش را دارد و امیدوارم بازخورد مناسبی هم از تماشاگرانش دریافت کنم.

کیایی ابتدا قصد داشت در سال جاری فیلم “پارازیت” را بسازد، اما موفق به دریافت پروانه ساخت نشد. این سومین بار متوالی است که فیلم مصطفی کیایی به بخش مسابقه جشنواره فجر راه می‌ یابد. کیایی یک بار نیز برای فیلمنامه‌ “ضدگلوله” توانست سیمرغ را به خانه ببرد.

محسن کیایی، بهرام رادان و سحر دولتشاهی همچون فیلم قبلی این کارگردان با او همراه شده‌ اند. همکاری قبلی از همه بیشتر برای سحر دولتشاهی خوش‌ یمن بود و برایش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل را به ارمغان آورد.

فیلم “بارکد” در حقیقت بازگشت دوباره کیایی به عرصه کمدی است. فیلمی‌ تارانتینویی که نمومه‌اش تا کنون در سینمای ایران ساخته نشده است. او در دو فیلم قبلی‌ اش مضامین تلخ اجتماعی را دستمایه ساخت اثرش قرار داده بود.

یکى از نکات قابل توجه فیلم بازى متفاوت بازیگران و گریم هاى جالب آنهاست. کیایى رگ خواب مخاطب را به خوبى مى شناسد و بدون شک “بارکد” از هم اکنون یکى از شانس هاى اصلى دریافت سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم است.

عوامل فیلم :
نویسنده: مصطفى کیایى، مهیار شاهرخى
مدیر تولید: سجاد رحیمى
مدیر فیلمبردارى: مهدى جعفرى
طراح صحنه و لباس: حجت اشترى
چهره پرداز: محسن دارسنج
موسیقى: آرمان موسى پور
صدابردار: مهدى صالح کرمانى
صداگذار: علیرضا علویان
تدوین: نیما جعفرى جوزانى
عکاس: نادر فوقانى
مشاور رسانه اى: آریان امیرخان

بازیگرانبارکد” عبارتند از: بهرام رادان، محسن کیایی، سحر دولتشاهی، بهاره کیان افشار، بابک بهشاد با حضور پژمان بازغى و رضا کیانیان

خلاصه داستان : پشت هر آدمی داستانی هست و پشت هر داستانی یه آدم، بهتره قبل از هر قضاوتی یکم صبر داشته باشیم.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید

یک کامنت