جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی”ابد و یک روز” -معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “ابد و یک روز ” نمی دانید :

فیلم سینمایى “ابد و یک روز” نخستین ساخته بلند سعید روستایى در مقام کارگردان امسال در بخش هاى نگاه نو و سوداى سیمرغ به نمایش در مى آید.

روستایى پیش از این چندین فیلم کوتاه ساخته که همگى آنها فیلم هاى موفقى بودند. فیلم کوتاه “خیابان خیلى خلوتم” از موفق ترین فیلم هاى کوتاه روستایى محسوب مى شود.

فیلمبردارى “ابد و یک روز” به تهیه کنندگى سعید ملکان اوایل آذرماه در غرب تهران آغاز شد و مراحل فنى فیلم همزمان در حال انجام بود تا فیلم براى نمایش در جشنواره فجر آماده شود.

یکى از نکات کنجکاوى برانگیز فیلم ترکیب بازیگران آن است. حضور پیمان معادى که معمولاً خیلى کم حاضر به بازى در فیلمى مى شود در کنار نوید محمدزاده که این روزها خیلى سریع پله هاى موفقیت را طى مى کند و پریناز ایزدیار که این روزها با سریال “شهرزاد” خوش درخشیده مى تواند نوید بازى هاى درخشانى را بدهد.

طبق شنیده ها فیلم “ابد و یک روز” از معدود فیلم هایى بوده که با رأى قاطع هیأت انتخاب به هر دو بخش مسابقه سوداى سیمرغ و نگاه نو راه یافته است.

فیلمنامه فیلم و بازى بازیگران به خصوص پیمان معادى و نوید محمد زاده از جمله نقاط قوت “ابد و یک روز” محسوب مى شود.

کسانى که “ابد و یک روز” را دیده اند از آن به عنوان پدیده جشنواره امسال نام مى برند. باید منتظر ماند و دید این اتفاق با نخستین ساخته کارگردان جوان فیلم سعید روستایى مى افتد یا نه.

پوستر فیلم ابد و یک روز

عوامل فیلم:
نویسنده و کارگردان: سعید روستایى
تهیه کننده: سعید ملکان
مدیر فیلمبردارى: على قاضى
صدابردار: امین میرشکارى
صداگذار: علیرضا علویان
چهره پرداز: سعید ملکان
طراح صحنه: محسن نصرالهى
طراح لباس: غزاله معتمد
تدوین: بهرام دهقانى
موسیقى: امید رئیسى دانا
عکاس: امیرحسین شجاعى

بازیگران: پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علیمحمدی، اسماعیل گرجی و با حضور شبنم مقدمى

خلاصه داستان: خانواده اى در تدارک عروسى دخترشان هستند که در روزهاى پایانى فشار این مراسم زندگى آنها را دستخوش تغییراتى مى کند

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید