جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی”لانتوری”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “لانتوری” نمیدانید:

 

رضا درمیشیان امسال با سومین ساخته اش “لانتورى” در بخش سوداى سیمرغ جشنواره حضور دارد.

فیلم “لانتورى” قطعاً جزو کنجکاوی‌ برانگیز ترین فیلم‌های سودای سیمرغ است که خیلی‌ها انتظار دیدنش را می‌کشند. فیلمی که تا قبل از بازبینی توسط هیئت انتخاب حواشی زیادی داشت و برخی رسانه‌ ها در حال دامن‌ زدن به حواشی احتمالی آن بودند اما بعد از اولین بازبینی، پرونده این حواشی بسته شد.

دو سال قبل و درحالیکه هنوز “عصبانی نیستم!” در جشنواره فجر نمایش داده نشده بود و خبری از حاشیه‌ های بی‌پایان این فیلم نبود، رضا درمیشیان پروانه ساخت سومین فیلمش به نام “لانتوری” را گرفت.

ماجراهای اکران‌ شدن یا نشدن “عصبانی نیستم!” باعث شد کسی خبری از سرنوشت “لانتوری” نگیرد اما اواخر سال ٩٣ بود که خبر شروع فیلمبردار‌‌‌ی فیلم تازه رضا درمیشیان در سکوت خبری منتشر شد، خبری که مریم پالیزبان، نوید محمدزاده و باران کوثری را بازیگران اصلی فیلم معرفی کرده بود.این خبر غیررسمی با بازدید حجت‌الله ایوبی در اوایل فروردین از پشت‌ صحنه فیلم شکل رسمی به خود گرفت.

مهمترین حاشیه فیلم، موضوع آن است که گفته می‌شود درباره اسیدپاشی است. قبل از انتخاب فیلم‌های بخش مسابقه، رسانه‌ها از ساخت فیلم‌های دیگری با همین مضمون خبر داده بودند که البته به غیر از “لانتوری” بقیه فیلم‌ها رأی حضور در بخش مسابقه را به دست نیاوردند.

اکثر لوکیشن‌های “لانتوری” که تم اجتماعی با رگه‌ های عاشقانه دارد، خارجی است و محور اصلی اتفاقات فیلم در خیابان‌های تهران است. از مهمترین حواشی “لانتوری” متوقف‌ شدن فیلمبردار‌‌‌ی آن در اواخر اردیبهشت به علت عدم اجازه برخی نهادها برای فیلمبردار‌‌‌ی در لوکیشن آنها بود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که مشکلات فیلمبردار‌‌‌ی فیلم تازه رضا درمیشیان از این هم فراتر بوده و حتی یک داروخانه برای در اختیار گذاشتن لوکیشنش از او فیلمنامه خواسته است.

فیلم نکات جذاب زیادى دارد. از گریم سه بعدى عبداله اسکندرى که طبق شنیده ها فوق العاده دیدنى شده تا بازگشت مریم پالیزبان به سینما بعد فیلم خاطره انگیز “نفس عمیق” پرویز شهبازى کنجکاوى ها را براى دیدن فیلم دو چندان مى کند.

عوامل فیلم

تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: رضا درمیشیان
مدیر فیلمبردارى: اشکان اشکانى
صدابردار: سعید بجنوردى
صداگذار: محمدرضا دلپاک
چهره پرداز: عبداله اسکندرى، مهرداد میرکیانى
طراح صحنه: گلناز گلشن
طراح لباس: محسن نصرالهى
تدوین: هایده صفى یارى
عکاس: نوشین جعفرى
مشاور رسانه اى: سعید حسینى

 

بازیگران:

مریم پالیزبان، نوید محمد زاده، باران کوثرى، رضا بهبودی، مهدی کوشکی ، بهناز جعفری، فاطمه نقوی، پریوش نظریه، نادر فلاح، اردشیر رستمی، حسین پاکدل، بهرنگ علوی ، ستاره پسیانی ، بهرام افشاری ، سیاوش چراغی پور، کاظم سیاحی ، سجاد تابش، یسنا میرطهماسب ، وحید قاضی زاهدی، هادی احمدی، شهریار فرد، امیر حسین طاهری ، امیر رضا رنجبران، میثم نوروزی، علیرضا خاتمی، رضا رباط جزی، حامد اسماعیل زاده ، پانته آ غدیریان، محمد حسین پور ، نظام الدین کیایی

خلاصه داستان:
بعضی ها “بغض” میکنند،بعضی ها می گویند “عصبانی نیستم” ، بعضی هام “لانتوری” هستند.

 

 

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید