سینمای ایران

“فروشنده” فرهادى کلید خورد

image

فیلمبرداری هفتمین فیلم فرهادی در حالی دو روزی است که آغاز شده که گفته می شود فیلمبرداری آن سه ماه و نیم به طول می انجامد.

فیلم جدید اصغر فرهادی سرانجام کلید خورد. بعد از پیش تولیدی چند ماهه سرانجام اولین پلان های فیلم سینمایی “فروشنده” روز پنجشنبه در تهران جلوی دوربین رفت. در اولین پلان های این فیلم شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و دیگر بازیگران “فروشنده” جلوی دوربین حسین جعفریان رفتند. فیلمی که در لوکیشن اصلی اش واقع در خیابان فرشته کلید خورده و ظاهرا قرار است مدتی گروه فرهادی در همین لوکیشن حضور داشته باشند.

همان طور که پیش بینی می شد اصغر فرهادی فرم شرکت در جشنواره فجر را پر نکرده است. فیلمی که طبق برنامه ریزی اولیه فیلمبرداری اش سه ماه و نیم به طول می انجامد و احتمالا اواسط اسفند ماه تمام می شود. فرهادی پیش از این اعلام کرده بود “فروشنده” اردیبهشت ماه آماده نمایش می شود. در چنین شرایطی به احتمال فراوان اولین نمایش های فیلم فرهادی درفستیوال کن و جشنواره بین المللی فجر خواهد بود.

پیش از این فرهادی مارال بنی‌آدم، عماد امامی، مجتبی پیرزاده،سام ولی‌پور، محمد امامى، فرشته املاسیان، کامران محسنی،حشمت خواجه‌زارع و چهل نفر از نوجوانان شرکت‌کننده درفراخوان بازیگری تلگرامی، برای بازی در نقش‌های کوتاه و بلندفیلم “فروشنده” انتخاب کرده بود. بازیگرانی که چند هفته ای است مشغول تمرین زیر نظر کارگردان هستند.

به غیر از شهاب حسینی و ترانه علیدوستی که بازیگران اصلی فیلم هستند بابک کریمی نیز از چهره های شناخته شده در فهرست بازیگران “فروشنده” است. ترانه علیدوستی نقش یک کارگردان تئاتر را ایفا می کند و شهاب حسینی در نقش همسرش در تئاتر “مرگ فروشنده” نوشته آرتور میلر به کارگردانی او بازی می کند. این دو وارد خانه ای می شوند که این ورود سر آغاز اتفاقاتی برای آنهاست.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید