سینمای ایران

” فروشنده ” در شوراى پروانه نمایش

Salesman

این روزها اصغر فرهادی و گروه سازنده “فروشنده” در مراسم های تقدیرشان در ایران شرکت می کنند و همز مان ممنتو فیلمز قراردادهای اکران بین المللی فیلم را نهایی می کند. روز گذشته اعلام شد امتیاز پخش فیلم “فروشنده” در کشورهایی چون آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، اتریش، لوکزامبورگ، هلند، بلژیک، سوییس و لیختن ‌اشتاین، اسکاندیناوی، ایسلند، بالتیک، یوگسلاوی پیشین، مجارستان، لهستان، پرتغال و یونان و قبرس، ترکیه فروخته شده است.

آخرین بخش از اکران های جهانی “فروشنده” هم در آمریکای شمالی است که شرکت آمازون این فیلم را زمستان امسال در آمریکای شمالی نمایش می دهد. در این میان وضعیت فیلم در ایران هنوز نامشخص است. اصغر فرهادی در نشست خبری فیلم اعلام کرد هنوز به علت عدم صدور پروانه نمایش در هیچ جمعی نمی تواند فیلم را اکران کند و به ایران آماده تا وضعیت اکران فیلم را روشن کند.

روز گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره نمایش فیلم “فروشنده” برای اعضای شورای پروانه نمایش منتشر شد. این در حالی است که تنها قرار بود “فروشنده” روز یکشنبه توسط اعضای شورای پروانه نمایش اکران شود که تنها سه نفر برای این اکران حاضر شدند و به علت حد نصاب نرسیدن اعضا این نمایش به هفته آینده موکول شد. در نتیجه اعضای شورا هنوز فیلم اصغر فرهادی را ندیده اند و تنها یکی از اعضا که امکان حضور در جلسه هفته آینده را نداشته شخصا به تماشای فیلم “فروشنده” نشسته است.

تا هفته آینده و نمایش فیلم در شورای پروانه نمایش باید منتظر ماند و پیش بینی می شود تا روز دوشنبه وضعیت پروانه نمایش فیلم اصغر فرهادی روشن شود.

عکس: حبیب مجیدى

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید