سینمای ایران

“فروشنده” در شش روز دو میلیاردى شد

image

با پشت سر گذاشتن ششمین روز اکران “فروشنده” اصغر فرهادی در سینماهای کشور، این فیلم توانست در کمتر از یک هفته به فروش دو میلیارد تومانی دست پیدا کند. این میزان فروش در چنین مدت کوتاهی در سینمای ایران بی سابقه است.

از روز چهارشنبه هفته گذشته که آخرین ساخته اصغر فرهادی به اکران عمومی رسید، این فیلم طبق پیش بینی‌های قبلی با استقبال بسیار زیادی از سوی مردم مواجه شد. این فیلم در روز افتتاحیه خود بیش از ۲۵۰ میلیون تومان فروش کرد و در روزهای آخر هفته گذشته هم به ترتیب ۳۵۲ و ۴۱۲ میلیون تومان درآمد کسب کرد.

با آغاز هفته جاری و بازگشت قیمت بیلت‌های این فیلم به حالت عادی، براساس اعلام موسسه فیلمیران فروش آخرین ساخته اصغر فرهادی تا شب گذشته به دو میلیارد تومان رسیده است. این فیلم در تهران یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان و در سینماهای شهرستان ۴۵۰ میلیون فروش کرده است.

“فروشنده” با در اختیار داشتن ۱۹ سالن سینمایی در تهران و تنها ۱۶ سالن در شهرستان‌ها به این فروش خیره کننده دست یافته است.

فروش دو میلیارد تومانی یک فیلم سینمایی تنها ظرف ۶ روز اکران در تاریخ سینمای ایران بی سابقه بوده است و حتی فیلم “محمد رسول الله” که از آن به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران یاد می‌شود در آغاز اکران خود نتوانسته بود تا این حد موفق باشد.

منبع: آى سینما

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید