جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران

جشنواره سی و چهارم / عطاران و گلزار را راه ندادند!

photo_2016-01-04_01-31-50

با مشخص شدن نظر هیئت انتخاب سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ همانطور که پیش بینی می شد با توجه به کم بودن فیلم های انتخابی( ۲۲ فیلم ) تعدادی از کارگردانان مطرح فیلم های خود را خارج از متن اصلی مهمترین رویداد سینمایی کشور می بینند ,بعضی از آن ها فرم جشنواره را پر کردند و خاطر تمام نشدن مراحل فنی به جشنواره نرسیدند و بعضی دیگر رای نیاورند و به همین زودی از دور رقابت ها کنار رفتند .

photo_2016-01-04_01-31-41

عدم حضور “دراکولا” رضا عطاران در لیست انتخابی بسیار شوکه کننده بود البته که ظاهرا هیئت انتخاب در مجموع نظر مثبتی به فیلم عطاران نداشتند و به اتفاق آراء او مجوز حضور در جشنواره را پیدا نکرد . “نیمرخ ها” آخرین ساخته مرحوم ایرج کریمی که به نظر می رسید به راحتی در بخش سودای سیمرغ حضور پیدا کند نیز در کمال ناباوری از این رویداد کنار گذاشته شد  .فیلم های امیر شهاب رضویان ,بیژن میر باقری نیز جایی در لیست هیئت انتخاب نداشتند . فیلم “خشکسالی و دروغ ” که این روز ها حواشی زیادی را هم تجربه می کرد مثل فیلم های اخیر محمدرضا گلزار راهی به جشنواره پیدا نکرد ( فیلم های دو سه سال اخیر او یا توقیف شده اند یا برای حضور در جشنواره مشکل داشتند ) .

photo_2016-01-04_01-31-46

مسعود کیمیایی,حمید نعمت الله ,علیرضا داوودنژاد هم با اینکه برای حضور در جشنواره فرم پر کرده بودند مراحل فنی را به موقع به پایان نبردند و از هیجان جشنواره امسال کاستند .

با اعلام فیلم های بخش سودای سیمرغ تعدادی از آثار پر سر و صدای امسال در این بخش دیده نمی شوند. اسامی این فیلم ها به شرح زیر است

*دراکولا_رضا عطاران
*خشکسالی و دروغ_پدرام علیزاده
*یتیم خانه ایران_ابولقاسم طالبی
*آشوب_کاظم راست گفتار
*آه ای عبدالحلیم_احسان عبدپور
*گذر موقت_افشین هاشمی
*قشنگ و فرنگ_وحید موساییان
*پارادایس_علی عطشانی
*ماه در جنگل_سیامک شایقی
*هلن_اکبر ثقفی
*نیم رخ ها_ایرج کریمی
*تمرین برای اجرا_محمد علی سجادی
*یک دزدی عاشقانه_امیر شهاب رضویان
*ربوده شده_بیژن میرباقری
لیست تعدادی از فیلم هایی که فرم پر کردند یا کلید نخورده اند و یا نتوانستند نسخه کامل فیلمشان را به جشنواره برسانند:

 

*رگ خواب_حمید نعمت الله
*نگار_رامبد جوان
*فراری_علیرضا داوود نژاد
*قاتل اهلی_مسعود کیمیایی
*اروند_پوریا آذربایجانی
*یادم تو را فراموش_علی عطشانی
*کارگر ساده نیازمندیم_منوچهر هادی

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید