نمایش خانگی

عدم صدور مجوز “پنجاه کیلو آلبابو” در شبکه نمایش خانگى

image

روز گذشته روابط عمومی سازمان سینمایی از موافقت برای ورود ۱۰ فیلم سینمایی به شبکه نمایش خانگی خبر داده، اما همچنان نامی از فیلم “پنجاه کیلو آلبالو” در این میان آن‌ها دیده نمی‌شود. به گفته تهیه‌کننده و پخش‌کننده این فیلم در شبکه خانگی، اعضای شورای پروانه نمایش خانگی حتی حاضر به بازبینی فیلم هم نشده‌اند و این اتفاق چندصد میلیون ضرر به پخش‌کننده ویدیویی آن وارد کرده است.

نیمه دوم خردادماه بود که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از اظهار نظر عجیبش درباره اینکه مجوز “پنجاه کیلو آلبالو” از دست این وزارتخانه در رفته است، حکم توقف اکران این فیلم را در سینماهای کشور صادر کرد و سازمان سینمایى در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که  سینماهای کشور مجاز به نمایش فیلم “پنجاه کیلو آلبالو” نیستند.

حالا با ورود فیلم‌ “من سالوادور نیستم” به شبکه نمایش خانگی، دوباره این سوال مطرح می‌شود که “پنجاه کیلو آلبالو” فیلمی که همزمان با ساخته منوچهر هادی اکران شده بود، در حوزه نمایش ویدیویی نیز دچار تبعیض خواهد شد؟

محمد شایسته تهیه‌کننده فیلم در اینباره به آی سینما می‌گوید: ما مجوز فیلم را به موسسه هنراول واگذار کرده‌ایم، اما با پیگیری‌هایی که کرده‌ام شورای پروانه نمایش خانگی حتی حاضر به بازبینی فیلم برای ورود به این شبکه نشده است.

حسین حاج‌ بیگی روابط عمومی هنراول نیز با تایید حرف‌ های شایسته درباره عدم بازبینی این فیلم، درباره ضرری که این موسسه در اینباره متحمل شده این‌طور توضیح می‌دهد: تا کنون ۴۰۰ میلیون تومان برای حق پخش این فیلم پرداخت شده و باقی اقساط آن طبق قرارداد، پس از گرفتن مجوز پرداخت خواهد شد.

او درباره دلیل دیده نشدن فیلم از سوی شورای پروانه نمایش خانگی نیز می‌گوید: فکر می‌کنم به خوبی آگاهند که فیلم مشکلی ندارد و مراحل قانونی را طی کرده است، ولی تا کنون که موفق نشده‌ایم در اینباره کاری از پیش ببریم.

دور از انتظار نبود که فیلم “پنجاه کیلو آلبالو” برای ورود به شبکه نمایش خانگی هم به مشکل بربخورد اما سوال این‌جاست که جرا باید هزینه اتفاقی که وزارت ارشاد مسئول آن است، به یک موسسه پخش نمایش خانگی تحمیل شود؟

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید