جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “عادت نمی کنیم”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “عادت نمیکنیم” نمی دانید:

ابراهیم ابراهیمیان امسال با دومین ساخته سینمایى اش “عادت نمى کنیم” در بخش سوداى سیمرغ جشنواره حضور دارد. فیلمى که از پر ستاره ترین فیلم هاى امسال است.

ابراهیمیان بعد از اینکه اولین ساخته‌‌اش “ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه” را سال گذشته با بازی صابر ابر و نازنین بیاتی جلوی دوربین برد، برای دومین ساخته‌اش زوج محمدرضا فروتن و هدیه تهرانی را بعد از ۱۶ سال جلوی دوربین آورده است.

زوج فروتن و تهرانى موفقیت درخشانشان در “قرمز” آنقدر خاطره‌انگیز است که مى تواند حتی پیش از اکران “عادت نمی‌کنیم” نیمی از موفقیت فیلم را در گیشه تضمین کند و کنجکاوى ها را براى دیدن فیلم دو چندان کند.

کارگردان جوان این فیلم سینمایی در تجربه قبلی خود نتوانسته بود به آنچه که مدنظر دارد برسد و با وجود تلاشی که کرده بود فیلمش نتوانست در اکران و حتی پیش از آن در جشنواره چندان چشمگیر ظاهر شود، اما وقتی هیئت انتخاب جشنواره به این نتیجه می‌ رسد که فیلم این کارگردان جوان را در میان آثار راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر قرار دهد مى توان حدس زد که فیلم ابراهیمیان از ویژگی‌های لازم برخوردار است.

هدیه تهرانی بعد از سالها با یک نقش مهم و مقابل محمدرضا فروتن جلوی دوربین می‌رود. ساره بیات، پانته‌ آ پناهی‌ها و حمیدرضا آذرنگ هم بازیگران دیگر فیلم هستند که در کنار آنها فیلم را به یکی از موفق‌ ترین تولیدات امسال در ترکیب بازیگران تبدیل کرده‌اند.

فیلم “عادت نمی کنیم” به گفته ابراهیمیان یک درام پیچیده است که چهار کارکتر و قهرمان دارد. یکى از نقاط قوت فیلم بازى بازیگران و فیلمنامه قوى آن است که مى تواند در جشنواره فجر مورد توجه قرار بگیرد.

عوامل فیلم :

کارگردان: ابراهیم ابراهیمیان
تهیه کننده: شهرام اخلاص پور
فیلمنامه: ابراهیم ابراهیمیان، سارا سلطانى
مدیر فیلمبردارى: علیرضا برازنده
چهره پرداز: محسن دارسنج
صدابردار: امیر نوبخت
صداگذار: علیرضا علویان
منشى صحنه: حمیرا نعمت اله
موسیقى: حامد ثابت
تدوین: ابراهیم ابراهیمیان، ژینوس پدرام
مشاور رسانه اى: مهسا همتى

بازیگران: محمدرضا فروتن، ساره بیات، حمیدرضا آذرنگ و هدیه تهرانى با حضور پانته آ پناهى ها، شیرین یزدان بخش، نقى سیف جمالى، حدیث میر امینى، رؤیا حسینى، کیمیا حسینى و مهرسا پیشوا

خلاصه داستان: وقتى همه چى خوب و خوشه زندگى کردن هنر نیست!

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید