سینمای ایران

سهیلى “گشت ارشاد ٢” را مى سازد

image

سعید سهیلی قسمت دوم فیلم جنجالی “گشت ارشاد” را می سازد. به گزارش سینما در حالی که سهیلی امسال پروانه ساخت “دم کلفت” را گرفته بود و قصد داشت این فیلم را براى جشنواره فجر امسال جلوی دوربین ببرد، ساخت فیلمش به علت از دست دادن فصل مناسب به تعویق افتاد و او در این فاصله ایده ای که مدت ها در سر داشت را عملی کرد و “گشت ارشاد ٢” را نوشت.

سعید سهیلی در حالی تصمیم به ساخت “گشت ارشاد ٢” گرفته که قسمت اول این فیلم با حواشی گوناگونى روبرو شد. در شرایطی که فیلم در اکران عید با استقبال مواجه شده بود شش روز بعد از شروع اکران و به دنبال برخی اعتراضات، حوزه هنری و شهرداری فیلم را تحریم کردند اما اکران فیلم در بقیه سینما ها ادامه یافت.

با ادامه اعتراضات به فیلم “گشت ارشاد” در حالی کهاین فیلم یک میلیارد و شصد میلیون تومان تنها در تهران فروخته بود به اجبار از سینماها خداحافظی کرد. “گشت ارشاد” اما برای عرضه در شبکه نمایش خانگی هم دچار حاشیه شد و در حالی که یک روز از عرضه این فیلم می گذشت به علت استفاده از بخش های حذف شده فیلم و حاشیه های اکران در نسخه نمایش خانگی، نسخه های فیلم جمع آوری شد. سعید سهیلی اما مشکلات “گشت ارشاد” را ناشی از مسایل دیگری خارج از سینما می داند و امیدوار است قسمت دوم فیلم بدون حاشیه ساخته و اکران شود.

سعید سهیلی برای قسمت دوم “گشت ارشاد” قصد دارد از همان بازیگران قسمت اول استفاده کند. تصمیم او برای پشت دوربین هم استفاده از عوامل قسمت اول است. سه کارکتر اصلی همان کارکتر های اصلی “گشت ارشاد” هستند و حتی کارکتر پولاد کیمیایی که آخر “گشت ارشاد” می میرد به داستان باز می گردد.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید