جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “زاپاس”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “زاپاس” نمی دانید :

برزو نیک نژاد امسال با دومین ساخته اس “زاپاس” در بخش سوداى سیمرغ جشنواره حضور دارد. فیلم “ناخواسته” نخستین فیلم سینمایی برزو نیک‌ نژاد بود که دو سال قبل ساخته شده بود.

نیک‌ نژاد زمانی وارد فضای فیلمسازی شد که سالها در تلویزیون کار کرده بود و نام او به‌ عنوان نویسنده فیلمنامه سریال پرطرفداری چون “دودکش” ثبت شده بود.

حالا او بعد از چند سالی تجربه‌ اندوزی در تلویزیون، سراغ سینما آمده و با ساخت “زاپاس” برای دومین بار در مقام کارگردان قرار گرفته است. او فیلم اول خود را در دل کویر ساخته بود و حالا در فیلم جدید خود “زاپاس” شمال کشور را براى فیلمبردارى انتخاب کرد.

لوکیشن‌ های فیلم “زاپاس” شهر سرسبز و زیبای رامیان در استان گلستان بود. فیلمبرداری این کار تا چند هفته قبل ادامه داشت و فیلم نیک نژاد از آخرین کارهایی بود که به دفتر جشنواره رسید و هیئت انتخاب به تماشای آن نشست.این فیلم یک کمدی اجتماعی است که البته فیلم‌ساز سعی کرده شیوه روایی خاصی را برای آن انتخاب کند.

همبازی شدن امیر جعفری و ریما رامین‌ فر در این فیلم از جمله نکات قابل توجه دومین ساخته سینمایی نیک‌ نژاد محسوب می‌شود. این دو بازیگر که سالها در تئاتر با یکدیگر همکاری می‌کردند در “زاپاس” برای بار دیگر در کنار یکدیگر قرار گرفته‌ اند و همبازی شده‌ اند.

سینمای ایران بارها میزبان هنرمندانی بوده که از تلویزیون پا به این عرصه گذاشته‌اند و چهره‌های موفقی را می‌توان در میان آنان یافت. حالا نیک‌ نژاد چهره جوانی است که پا به این میدان گذاشته و باید دید در دومین ساخته خود که توانسته نظر هیئت انتخاب را جلب کند، توانسته فیلمی محبوب از نگاه مخاطبان و منتقدان بسازد یا نه؟

پوستر فیلم زاپاس

عوامل فیلم :

کارگردان: برزو نیک نژاد
تهیه کننده: سید امیر پروین حسینى
مدیر فیلمبردارى: مسعود سلامى
صدابردار: امیر حاتمى
صداگذار: علیرضا علویان
چهره پرداز: ایمان امیدوارى
طراح صحنه: مهدى دیلمى
طراح لباس: مجید لیلاجى
تدوین: حسن ایوبى
عکاس: ناصر سجادى حسینى

بازیگران:

 امیر جعفرى، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، جواد عزتى، شبنم مقدمى، الناز حبیبى، ماهان نصیرى

خلاصه داستان: عمیق ترین چشمه آب سرد دنیا در رامیان قرار دارد و قصه اى دارد که بر اساس آن همه جوانان شهر براى مرد شدن باید به این چشمه بروند

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید