سینمای جهان

رونمایى از اولین پوستر ” دانکرک ” کریستوفر نولان

۱۴۸۱۶۳۸۴۰۵۸۱۸

در حالی‌که تنها هفت ماه به آغاز اکران گسترده فیلم “دانکرک” جدیدترین ساخته کریستوفر نولان باقی مانده است، استودیوی برادران وارنر از نخستین پوستر رسمی این پروژه عظیم جنگی رونمایی کرد. طی ساعات گذشته، انتشار پوستر فیلم به صورت آنلاین و بر روی وبسایت رسمی “دانکرک” سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخته است، خصوصا جمله کلیدی “واقعه‌ای که دنیای ما را شکل داد” که زیر عنوان فیلم خودنمایی می‌کند – به کنجکاوی هواداران آثار فیلمساز ۴۶ ساله بیش از پیش دامن زده است.

نولان این‌بار به تنهایی و بدون مشارکت برادرش – جاناتان نولان – نگارش سناریوی “دانکرک” را به عهده داشته است. او با انتخاب گروهی از بازیگرهای مستعد اما کم‌تر شناخته‌شده از جمله فیون وایت‌هد، جک لودن و هری استایلز (خواننده و ترانه‌سرای گروه وان دیرکشن)، در کنار جمعی از ستاره‌های سرشناس شامل تام هاردی، کیلین مورفی، مارک رایلنس، کنت برانا و جیمز دارسی، جدیدترین پروژه عظیم خود را در شهر بندی فرانسه مقابل دوربین برده است.

فیلم “دانکرک” با نمایش صحنه محاصره صدها هزار سرباز بریتانیایی و ارتش متفقین به دست نیروهای دشمن – ارتش آلمان نازی – آغاز می‌شود. سربازان در حالی‌که در ساحل به دام افتاده‌اند و پشت به دریا دارند، هر لحظه با خطر نزدیک‌تر شدن نیروهای دشمن روبه‌رو هستند.

بسیاری از صحنه‌های فیلم در مکان واقعی اتفاقاتی که در جریان واقعه “دانکرک” رخ داده‌اند، فیلمبرداری شده‌اند. استودیوی “برادران وارنر” صاحب امتیاز پخش جهانی فیلم جدید نولان است که از ۲۱ ژوییه ۲۰۱۷ (سی‌ام تیر ۹۶) در سینماهای سراسر دنیا روی پرده می‌رود.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید