سینمای ایران

روزهاى پایانى “فِرارى”

image

فیلمبرداری فیلم سینمایی “فِراری” به کارگردانی علیرضا داود نژاد تا چند روز دیگر به پایان می رسد.

به گزارش سینما، فیلمبرداری این فیلم نیمه آذر ماه در تهران آغاز شده و این روزها در مراحل پایانی قرار دارد. فیلمی که محسن تنابنده و ترلان پروانه ایفاگر نقش های اصلی هستند. همزمان با فیلمبرداری، تدوین “فِراری” توسط داود نژاد انجام می شود و پرویز آبنار و یحیی سپهری شکیب به ترتیب مشغول صداگذاری و ساخت موسیقی هستند.

فیلم “فِراری” یک فیلم اجتماعی است که نود درصد آن در تهران و بقیه آن در شمال جلوی دوربین می رود. این فیلم با رویکرد آسیب شناسی جامعه و قشرهای مختلف وعوامل خودشیفتگی کاذب وعدم تناسب زندگی بین طیف های متفاوت با قهرمان خود گلنار به دل شهر می زند. گلنار برای رسیدن به هدف خود در حالی که ۱۸ سال بیشتر ندارد با واقعیت های امروز روبرو می شود. او به تهران می آید تا با ماشین فراری ۸ میلیاردی عکس یادگاری بگیرد. نقش گلنار را ترلان پروانه بازی می کند و تنابنده در نقش یک راننده آژانس او در اتفاقات قصه همراهی می کند.

در حالیکه پیش از این اعلام شده بود باران کوثری و سحر دولتشاهی ایفاگر نقش های کوتاهی در فیلم هستند اما حضور این دو بازیگر در “فِراری” منتفی شده است. رضا کیانیان و سیما تیرانداز بازیگران جدید فیلم داود نژاد هستند که بازی شان هنوز در این فیلم شروع نشده است.image

با وجود اینکه به نظر می رسد فهرست بخش مسابقه جشنواره فجربسته شده باشد اما جهانگیر کوثری همچنان اعتقاد دارد “فِراری” می تواند در جشنواره او حضور داشته باشد. او در این باره می گوید: تا یکی دو روز دیگر نسخه ای از فیلم را برای بازبینی به دفتر جشنواره ارسال می کنیم و امیدواریم “فِراری” را در جشنواره بپذیرند. به نظر من “فِراری” بهترین فیلم علیرضا داود نژاد است.»

کوثری البته به غیر از بخش مسابقه فیلمش را در بخش دیگری نمایش نخواهد داد: “فِراری” را فقط به بخش مسابقه می دهم و اگر درخواست خارج از مسابقه داشته باشند قبول نخواهم کرد. ولی قطعا نمایشی برای اهالی مطبوعات قبل از جشنواره خواهیم داشت.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید