سینمای ایران

“در سکوت” اواخر اسفند آماده مى شود

image

فیلم “در سکوت” عنوان اولین فیلم بلند ژرژ هاشم زاده به حساب می‌آید که تهیه‌کنندگی آن را سعید ملکان برعهده دارد. فیلمی که از حضور در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بازماند.
ژرژ هاشم‌ زاده کارگردان این فیلم گفت: پس از اتمام مراحل فنی فیلم برای پروانه نمایش اقدام خواهیم کرد.

ژرژ هاشم‌ زاده که پیش از این به عنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز در سینما فعالیت مستمر داشته است در اولین فیلم خود با عنوان “در سکوت” روایتگر داستان زنی است که بعد از بیست و چند سال به ایران بر می‌گردد و با پدیده‌های جدیدی مواجه می‌شود که هر یک از آنها یادآور می‌شوند چرا مجبور به ترک وطن شده است.

این فیلم کاملا اجتماعی است و به روابط میان آدمها می‌ پردازد و به لحاظ فرم کاملا شهری است و قصه آن در تهران اتفاق می‌افتد.

هاشم‌ زاده در اولین تجربه کارگردانی خود از حضور بزرگانی همچون سعید پورصمیمی، احترام السادات برومند و فاطمه معتمدآریا بهره می‌برد که در این میان حضور پورصمیمی در این فیلم پس از چهارسال است و آخرین حضور او در سینما به سال ۹۰ و ایفای نقش در فیلم سینمایی “بوسیدن روی ماه” برمی‌گردد.

در فیلم سینمایی “در سکوت” علاوه بر پورصمیمی، برومند و معتمدآریا بازیگرانی از جمله ویشکا آسایش، علیرضا کمالی، پانته‌ آ پناهی‌ها، سوگل خلیق و حمید نیکدل به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان این فیلم به قلم مشترک ژرژ هاشم‌ زاده و مهدی شیرزاد آمده است: “در سکوت” داستان زنی به نام سودابه است که سال‌ها خارج از کشور زندگی کرده و برای راه‌اندازی یک پروژه عظیم به کشور بازمی‌گردد. بازگشت سودابه با زنده شدن خاطرات گذشته‌اش همراه می‌شود. او تصمیم می‌گیرد سراغ دخترش برود که او را موقع رفتن از ایران رها کرده است.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید