سینمای جهان

” درود سزاز ” برلین ۲۰۱۶ را افتتاح مى کند

image

فیلم کمدی “درود سزار!” تازه‌ترین ساخته برادران کوئن جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۶ را افتتاح خواهد کرد. به‌ این‌ ترتیب، جوئل و اتان کوئن بار دیگر به برلیناله بازمی‌گردند، در حالی که پیش از این در سال ۱۹۹۸ با فیلم “لوبوفسکی بزرگ” در بخش مسابقه اصلی این جشنواره شرکت داشتند و در سال ۲۰۱۱، با وسترن “شجاعت واقعی” شصت و یکمین دوره جشنواره فیلم برلین را افتتاح کردند.

به گزارش ایندی‌ وایر کمدی “درود سزار!” (Hail, Caesar!) که از ۶ فوریه ۲۰۱۶ (۱۷ بهمن) توسط استودیوی “یونیورسال” در سینماهای ایالات‌ متحده و کانادا روی پرده می‌رود، افتتاح‌ کننده شصت و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین خواهد بود.

جرج کلونی و جاش برولین بازیگران اصلی این فیلم پرستاره هستند که روایتگر دوران طلایی نظام عظیم هالیوود است. داستان فیلم در طول یک روز و در یک استودیوی فیلمسازی رخ می‌دهد و ماجرای رییس استودیویی به نام ادی منیکس (جاش برولین) را دنبال می‌کند که بازیگر طراز اولش، بیرد ویتلاک (با بازی جرج کلونی) در جریان تولید تازه‌ترین پروژه پرهزینه‌ شان ربوده می‌شود.

تیلدا سویینتن، اسکارلت جواهنسن، چنینگ تیتم و جونا هیل از دیگر بازیگران فیلم هستند. بعد از فیلم زندگینامه‌ای “درون لوین دیویس”، درام‌ کمدی “درود سزار!” تازه‌ترین فیلم جوئل و اتان کوئن به شمار می‌رود.

دیتر کاسلیک رییس جشنواره برلین می‌گوید: افتتاح شدن جشنواره برلین یک‌بار دیگر به دست جوئل و اتان کوئن، اتفاقی فوق‌ العاده است. شوخ‌طبعی، کاراکترهای منحصربه‌فرد و مهارت‌ مسحورکننده‌شان در قصه‌گویی تضمین‌کننده به هیجان آوردن مخاطبان است. “درود سزار!” شروعی بی‌نظیر برای برلیناله ۲۰۱۶ است.

شصت و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) برگزار می شود.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید