سینمای ایران

” خشکسالی و دروغ ” سرانجام پروانه نمایش گرفت

image

به گزارش سینما، این فیلم که اوایل سال قبل جلوی دوربین رفت آذر ماه آماده نمایش شد و درحالیکه می توانست در جشنواره سی و چهارم حضور داشته باشد به دلیل ممیزی از حضور در بخش مسابقه فستیوال بازماند. پروانه نمایش “خشکسالی و دروغ” سرانجام بعد از گذشت پنج ماه توسط اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد صادر شده تا این فیلم در نوبت اکران قرار بگیرد.

پدرام علیزاده کارگردان این فیلم درباره صدور پروانه نمایش “خشکسالی و دروغ” گفت: خوشبختانه با کمک و مشورت اداره نظارت و ارزشیابی و اعضای محترم اداره پروانه نمایش پس از گفت و گو و برگزاری جلسات متعدد با کمترین میزان اصلاحیه صادر شده است. با اینکه پیش از این حجم اصلاحیه های وارده زیاد بود اما در نهایت موفق شدیم با کمترین حذفیات مجوز بگیریم، به گونه ای نسخه نهایی نسبت به نسخه اصلی تفاوت زیادی نکرده است.

علیزاده در خصوص زمان اکران عمومی فیلم نیز گفت: پروانه نمایش فیلم به تازگی صادر شده و بعد از عقد قرارداد با یک موسسه پخش سعی ما بر این است که “خشکسالی و دروغ” را در بهترین زمان ممکن اکران عمومی کنیم. امیدوارم فیلم اکران موفقی داشته باشد و مردم از آن استقبال کنند.

خشکسالی و دروغ نسخه سینمایی تئاتری به همین نام است که پیش از این چندین بار توسط محمد یعقوبی روی صحنه رفته و جزو نمایش های پرمخاطب سالهای اخیر بوده است. فیلمنامه نسخه سینمایی “خشکسالی و دروغ” را هم یعقوبی نوشته که داستانش در چهار فصل روایت می شود.

محمدرضا گلزار، پگاهآهنگرانی، علی سرابی، آیدا کیخایی، مهدی محرابی، مارال بنیآدم و خاطره اسدی حضور دارند. نیما راد، مهدی حسینی نیا،فرشاد میرزایی، سمانه اسماعیلی، افشین اخلاقی، آیلین کیخایی،زهرا مصطفوی، ابوالقاسم کرامتی و صدف فانی نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند.

عکس: یوسف عبدالرضایى

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید