جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی”خانه اى در خیابان چهل و یکم”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره ” خانه ای در خیابان چهل و یکم” نمی دانید :

حمیدرضا قربانى امسال با نخستین ساخته اش در بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

تقریباً همه علاقه‌ مندان به سینما حمیدرضا قربانی را به‌عنوان دستیار اصغر فرهادی می‌شناسند و همین موضوع انتظارات را از او بالا برده است. وى سابقه دستیارى در فیلم هاى “درباره الى” و “جدایى نادر از سیمین” را در کارنامه دارد.

او سال قبل تله‌ فیلمی با عنوان “سه ماهی” ساخت که در جشنواره یاس با استقبال هم رو به‌ رو شد. قربانی طی چهار، پنج سال گذشته یکی از اعضای اصلی تیم سید محمود رضوی در اکثر تولیداتش بود که شاید مهم‌ ترینش تدوین “دهلیز”، “دلبری” و سریال‌های “هفت‌ سین” و “نفس گرم” باشد.

فیلم با نام “خانه یحیی” پروانه ساخت گرفت اما در آستانه فیلمبرداری، دست‌اندرکاران فیلم ترجیح دادند نام “خانه اى در خیابان چهل و یکم” را انتخاب کنند. یحیی ظاهراً نام کاراکتر اصلی فیلم با بازى علی مصفا است.

به غیر از مصفا، مهناز افشار و سهیلا رضوی دو شخصیت اصلی داستان هستند که در طول قصه در تقابل با هم قرار می‌گیرند.

فیلم حمیدرضا قربانی پیش‌تولیدی طولانی داشت. گفته می‌شود وسواس و سخت‌گیری‌ های قربانی در تمرینات و دور خوانی دست‌ کمی از اصغر فرهادی نداشته تا بازیگران شکل تازه‌ای از فیلم‌برداری یک فیلم را تجربه کنند.

مهناز افشار بعد از فیلم ” نهنگ عنبر” در تنها فیلمى که بازى کرده “خانه اى در خیابان چهل و یکم” است و پس از یک سال غیبت امسال در جشنواره فجر حضور دارد.

 

عوامل فیلم :

کارگردان: حمیدرضا قربانی
تهیه کننده: سید محمود رضوى
فیلمنامه: آزیتا ایرانى
فیلمبردار: هومن بهمنش
صدابردار: ساسان نخعى
صداگذار: بهمن اردلان
چهره پرداز: مهرداد میرکیانى
منشى صحنه: حمیرا نعمت اله
تدوین: مریم نراقى
موسیقى: ستار اورکى
مشاور رسانه اى: بیتا موسوى

بازیگران: مهناز افشار، علی مصفا، سهیلا رضوی، سارا بهرامی، آرش مجیدی و علیرضا کمالی و بازیگران کودک: همچنین مانی رحمانی و مانیا علیجانی

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید