جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “ بادیگارد ”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره “بادیگارد” نمی دانید :

ابراهیم حاتمى کیا امسال با هجدهمین ساخته اش “بادیگارد” در بخش سوداى سیمرغ جشنواره حضور دارد. فیلمى که مهمترین نکته اش همکارى دوباره حاتمى کیا با پرویز پرستویى ده سال بعد از “به نام پدر” است.

فیلم تازه ابراهیم حاتمی‌ کیا درباره بادیگاردی است به نام “حیدر” که وظیفه حفاظت از مسئولان بلند پایه کشور را به عهده دارد. حیدر شخصیت آرمان‌ گرایی است که مسائلی را در کارش می‌ بیند و این مسائل او را نسبت به کارش دچار تضاد و شک و تردید می‌کند.

مریلا زارعی نقش همسر حیدر را به عهده دارد. همسری که حیدر را عاشقانه دوست دارد و گفته می‌شود حاتمی‌ کیا رابطه‌ای از جنس رابطه حاج‌ کاظم و فاطمه در “آژانس شیشه‌ ای” را این بار بین حیدر و همسرش بازسازی کرده است.

مریلا زارعى و بابک حمیدیان که پیش از این در فیلم قبلى حاتمى کیا “چ” با او همکارى کرده بودند در “بادیگارد” هم ایفاگر نقش هاى مهمى هستند. شیلا خداداد هم پس از چند سال دورى از سینما با این فیلم بازگشت دوباره اى به عرصه سینما داشته است.

فیلم “بادیگارد” برعکس “آژانس شیشه‌ ای” که حاتمی‌ کیا همواره می‌گفت فیلمی است با شلیک تنها یک گلوله، اسلحه و ترور و گلوله زیاد دارد. فیلم با ترور شروع می‌شود و با ترور تمام می‌شود. صورت پرستویی در نتیجه درگیری‌های مداوم با این اتفاقات پر از زخم است.

آهنگسازی “بادیگارد” نیز بر عهده کارن همایونفر بوده است. همایونفر موسیقى “بادیگارد” را یکى از درخشان ترین آثار کارنامه شا دانسته است.

گفته مى شود “بادیگارد” اولین فیلمى است که از الان اکرانش در نوروز ٩۵ قطعى شده است. فیلمى که پخش آن بر عهده فیلمیران است.

عوامل فیلم:

نویسنده و کارگردان: ابراهیم حاتمى کیا
تهیه کننده: احسان محمد حسنى
مجرى طرح: پژمان لشکرى پور
تدوین: مهدى حسینى وند
صدابردار: بهمن اردلان
صداگذار: علیرضا علویان
موسیقى: کارن همایونفر
طراح چهره پرداز: ایمان امیدوارى
طراح صحنه: کامیاب امین عشایرى
عکاس: اسماعیل حاتمى کیا

خلاصه داستان:

چرا اینقدر دیر اومدی؟ مأموریت بودم

شغلت چیه؟ تو حفاظتم

نگهبانی؟ محافظم

آهان پس بادیگاردی

بازیگران : پرویز پرستویی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، شیلا خداداد، فرهاد قائمیان، امیر آقایی، محمود عزیزی، محمد حاتمی، پدرام شریفی، دیبا زاهدی و هنرمند خردسال: کیمیا حسینی

دانلود قانونی فیلم بادیگارد از فیلم نت 

 

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید