جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی”ایستاده در غبار”-معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

آنچه درباره ” ایستاده در غبار” نمی دانید :

نخستین ساخته سینمایى محمد حسین مهدویان امسال در هر دو بخش سوداى سیمرغ و نگاه نو حضور دارد.

فیلم “ایستاده در غبار” زندگی احمد متوسلیان را از دوران کودکی تا سال‌ های حضور در جبهه‌های جنگ روایت می‌ کند.

فیلمنامه فیلم توسط محمدحسین مهدویان به نگارش درآمده است. فیلم سینمایی “ایستاده در غبار” دومین همکاری مشترک محمد حسین مهدویان و حبیب اله والی نژاد بعد از سریال “آخرین روزهای زمستان” و محصولی از سازمان هنری و رسانه ای اوج است.

فیلمبرداری “ایستاده در غبار” از اواسط شهریور ماه در شهرک سینمایی دفاع مقدس آغاز شد و تولید بسیار سنگینى داشت. مراخل فنى فیلم همزمان در حال انجام بود تا فیلم براى نمایش در جشنواره آماده شود.

متوسلیان در گفتگویى درباره ویژگى فیلمش گفته: واقعیت این است که ما کلیشه‌ های رایج و مرسومی درباره شخصیت‌‌‌های جنگ داریم که نتیجه آن را به شکل “حاجی” ها و “سید” هایی در فیلم های جنگی می‌ بینیم که یک جور لباس می‌پوشند٬ یک جور تیپ‌ می‌ زنند؛ این سر و شکل یکجور داشتن در فیلم‌های ما به یک روال ثابت تبدیل شده است.

درحالیکه وقتی به ویژگی‌های منحصر به فرد روان‌شناختی و شخصیت‌شناسی خودشان توجه می‌کنیم هر شخصیت رنگ خودش را پیدا می‌کند. این‌ها آدم‌های مختلفی هستند با تربیت‌ها و گذشته‌ها و ویژگی‌های شخصیتی و روان‌شناختی متفاوت؛ حسن باقری یک آدم دیگر است و احمد متوسلیان یک آدم دیگر.

این فیلم به لحاظ ساختار یکی از متفاوت ترین تولیدات سینمای ایران خواهد بود چراکه در این فیلم از صدای بسیاری از شهیدان که از زمان جنگ به جا مانده استفاده خواهد شد.

photo_2016-01-30_13-47-57

عوامل فیلم :

نویسنده و کارگردان: محمد حسین مهدویان
تهیه کننده: حبیب اله والى نژاد
مدیر فیلمبردارى: هادى بهروز
صدابردار و صداگذار: مهرشاد ملکوتى
تدوین: سجاد پهلوان زاده
موسیقى: حبیب خزائى فر
عکاس: سحاب زرى باف
مشاور رسانه اى: مهسا همتى

بازیگران: هادی حجازی فر، امیرحسین هاشمی، فرهاد فداکار و عماد محمدی

خلاصه داستان: این فیلم روایتى است از زندگى احمد متوسلیان پسر بچه گوشه گیر . یک شیرینى فروش اسم و رسم دار تهرانى که تبدیل به فرمانده مشهور در سال هاى جنگ مى شود. فرمانده اى با خلقیات متفاوت

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید