جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “اژدها وارد می شود” – معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

اژدها وارد می شود - ۱۳۹۴ - مانی حقیقی

آنچه درباره ” اژدها وارد می شود” نمی دانید :

مانى حقیقى با پنجمین ساخته اش “اژدها وارد مى شود” به جشنواره فیلم فجر مى آید.

آخرین حضور حقیقى در جشنواره با فیلم “پذیرایى ساده” بود که مورد استقبال همه جانبه جشنواره هاى داخلى و خارجى قرار گرفت و البته جزو فیلم هاى تحریمى حوزه هنرى هم بود.

فیلمبردارى “اژدها وارد مى شود” اوایل بهمن ماه سال گذشته در جزیره قشم آغاز شد و پس از دو ماه نیم فیلمبردارى اواسط فروردین ماه امسال به پایان رسید.

نام فیلم در ابتدا “شن، جن، ین” نام داشت که پس از فیلمبردارى به “اژدها وارد مى شود” تغییر نام داد. ماجرای تغییر نام این فیلم از این قرار است که بخشی که مربوط به این نام در فیلمنامه بود حذف شد و همین باعث تغییر نام فیلمنامه شد. یکى از نقاط قوت فیلم طراحى صحنه فوق العاده آن است که مى تواند مورد توجه قرار بگیرد. همچنین بازى همایون غنى زاده کارگردان مطرح تئاتر در فیلم از نکات قابل توجه است.

فیلم در سکوت کامل خبرى و بدون منتشر شدن عکسى فیلمبردارى شد. مانی حقیقی دلیلش برای ساخت “اژدها وارد می شود” در سکوت خبری را اینطور توضیح می دهد: علت اینکه راجع به فیلم حرف نزدم این است که تماشاگر از صفر و بدون پیش داوری به تماشای این فیلم بنشیند. دوست دارم ببینم وقتی راجع به فیلمی صحبتی نشده و پیش زمینه ای درباره آن وجود ندارد چه تاثیری روی تماشاگر می گذارد.

مانی حقیقی که بعد از “اژدها وارد می شود” ساخت “۵۰ کیلو آلبالو” را به پایان رساند. او درباره شباهت و تفاوت این دو فیلم می گوید: این دو فیلم تفاوت های زیادی با هم دارند . طبیعتاً فیلمنامه هر دو را من نوشتم اما فکر می کنم پیدا کردن این نقاط مشترک شان برای کسی غیر از خودم سخت باشد.

طبق شنیده ها فیلم “اژدها وارد مى شود” به شدت مورد توجه هیأت انتخاب قرار گرفته و به احتمال فراوان در بخش سوداى سیمرغ حضور خواهد داشت.

عوامل فیلم :
نویسنده و کارگردان: مانى حقیقى
تهیه کننده: مانى حقیقى
مدیر فیلمبردارى: هومن بهمنش
صدابردار: داریوش صادقپور
صداگذار: امیرحسین قاسمى
تدوین: هایده صفى یارى
موسیقى: کریستف رضاعى
عکاس: عباس کوثرى

بازیگران: امیر جدیدى، همایون غنى زاده، احسان گودرزى، کیانا تجمل، نادر فلاح، على باقرى

خلاصه داستان: دوم بهمن ماه ١٣۴٣ است ، یک شورلت نارنجى رنگ از قبرستان باستانى مى گذرد و به سمت کشتى به خاک نشسته اى مى راند. داخل کشتى یک زندانى تبعیدى حلق آویز شده ، روى دیوارهاى کشتى خاطرات روزانه اش را نوشته بود . آیا این نوشته ها به کاراگاه حفیظى کمک

خواهند کرد تا بفهمد چرا سالها است کسى مرده اش را در این قبرستان دفن نکرده است؟

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید