جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران

“اژدها وارد مى شود” آماده نمایش شد

image

فیلم سینمایی “اژدها وارد می شود” به کارگردانی مانی حقیقی آماده نمایش شد.

فیلمبرداری این فیلم اوایل بهمن سال گذشته در جزیره قشم آغاز شد و بعد از دو ماه نیم فیلمبردرای اواسط فروردین به پایان رسید.

داستان فیلم “اژدها وارد می شود” در دهه ۴۰ می گذرد. ماجرای فیلم از جایی آغاز می شود که خبر پیدا شدن یک مار بزرگ در یک روستا دهان به دهان می پیچد و زمینه اتفاقاتی می شود. مانی حقیقی دلیلش برای ساخت “اژدها وارد می شود” در سکوت خبری را اینطور توضیح می دهد: علت اینکه راجع به “اژدها وارد می شود” حرف نزدم این است که تماشاگر از صفر و بدون پیش داوری به تماشای این فیلم بنشیند وست دارم ببینم وقتی راجع به فیلمی صحبتی نشده و پیش زمینه ای درباره آن وجود ندارد چه تاثیری روی تماشاگر می گذارد.

بازیگران اصلی “اژدها وارد می شود” امیر جدیدی، همایون غنی‌ زاده، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری و کیانا تجمل هستند. موسیقی این فیلم توسط کریستف رضاعی ساخته شده است. این دومین همکاری مانی حقیقی با کریستف رضاعی بعد از تجربه موفق “کنعان” است.

نام فیلم مانی حقیقی در ابتدا “شن جن ین” بود که به “اژدها وارد می شود” تغییر کرد. ماجرای تغییر نام این فیلم از این قرار است که بخشی که مربوط به این نام در فیلمنامه بود حذف شد و همین باعث تغییر نام فیلمنامه شد.

مانی حقیقی طی روزها گذشته فرم حضور در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر را برای این فیلم پر کرده و “اژدها وارد می شود” برای نخستین در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر رونمایی می شود.

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید