سینمای ایران

” اروند ” در روزهاى پایانى فیلمبردارى

image

با پایان بازی طناز طباطبایی و پانته‌ آ پناهی‌ها، کار ساخت جلوه‌های بصری فیلم “اروند” سومین تجربه کارگردانی پوریا آذربایجانی آغاز شد.

فیلم سینمایی “اروند” به کارگردانی پوریا آذربایجانی روزهای پایانی فیلمبرداری را می‌ گذارند. این در حالی است که بازی طناز طباطبایی و پانته‌آ پناهی‌ها در “اروند” به پایان رسیده و این روزها بازیگرانی چون سعید آقاخانی، مهرداد صدیقیان، حسین سلیمانی و کاظم سیاحی جلوی دوربین مرتضی غفوری می‌ روند.

ضمن اینکه کار ساخت جلوه‌های بصری “اروند” توسط امیر سحرخیز آغاز شده و همزمان مراحل تدوین و صداگذاری فیلم هم در حال انجام است. کارن همایونفر هم به‌زودی ساخت موسیقی متن “اروند” را آغاز می‌ کند.

این نخستین بار است که پوریا آذربایجانی به عنوان کارگردان و مهدی داوری در مقام تهیه‌کننده فیلمی با محوریت هشت سال دفاع مقدس می‌سازند. همچنین برای دومین سال متوالی سعید آقاخانی در نقشی کاملا جدی و غیرکمدی مقابل دوربین قرار گرفته است.image

فیلم “اروند” داستان یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس را روایت می‌کند که بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره همرزمانش روزگار می‌گذراند و ناگهان در همراهی با یک گروه تفحص اتفاقات تازه‌ای در جریان سیال ذهنش وارد می‌شود.

در این فیلم سعیدآقاخانى، طنازطباطبایى، پانته‌ آ پناهى‌ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانى، حسین سلیمانى، کاظم سیاحى، امیرحسین قدسى، على شادمان، مالک سراج، سینا کرمى و بازیگران خردسال سپهراد فرزامى و ستایش مرادى ایفای نقش می‌کنند.

عکس: مونا سرتوه

درباره نویسنده

آریان امیرخان

آریان امیرخان

نظر بدهید