جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی “آه ای ابدالحلیم” – معرفی مهترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

 

آنچه درباره “آه اى عبدالحلیم”  نمی دانید :
احسان عبدى پور پس از ساخت فیلم موفق ” تنهاى تنهاى تنها ” و فیلم به نمایش درنیامده ” پاپ ” امسال با سومین فیلمش متقاضى حضور در بخش سوداى سیمرغ است.

فیلمبرداری این فیلم اواسط مهر ماه در بوشهر آغاز شد و اواخر آبان ماه به پایان رسید. فیلمنامه این فیلم را احسان عبدی پور نوشته که فیلمی متفاوت نسبت به کارهای قبلی او محسوب می شود.

احسان عبدی پور درباره روند شکل گیری ایده این فیلم گفت: ایده فیلم از آدم های دور و برم و جامعه ای که در آن زندگی می کنم به ذهنم رسید. آدم هایی که از ایده آلشان گذشتند و آرمان هایشان را وانهادند و سرجایشان نیستند.

عبدى پور که فیلم هاى قبلى اش با بازیگران ناشناخته ساخته شده درباره استفاده از بازیگران سرشناس در “آه اى عبدالحلیم” گفت: استفاده از بازیگران چهره هم به این دلیل بود که فیلمنامه های قبلی من تکمیل بود و زیاد به اجرای بازیگر وابسته نبود. اما “آه ای عبدالحلیم” در بسیاری از بخش ها به اجرای بازیگران وابسته بود هر چند نظر تهیه کننده ها هم در اینکه از بازیگر چهره استفاده کنیم موثر بود.

یکى از نکات جالب فیلم آمورش لهجه جنوبى به بازیگران فیلم بود. اغلب بازیگران در صحنه هایى از فیلم دست به ساز هستند و براى این کار آمورش دیدند.

مهتاب کرامتى بازیگر مطرح سینما در این فیلم به عنوان سرمایه گذار حضور داشته است.

پیش بینی فیلم نیوز دیلی: پذیرفته شدن در بخش سودای سیمرغ

 

عوامل فیلم :

نویسنده و کارگردان: احسان عبدی پور

مدیر فیلمبرداری: ساعد نیک ذات

صدابرداران: جهانگیر میرشکاری، مهدی ابراهیم زاده

تدوین: سپیده عبدالوهاب

طراح گریم: سودابه خسروی

آهنگساز: محسن شریفیان

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: کامبیز دارابی

منشی صحنه: آذر تجلی

دستیار اول فیلمبردار: بهمن نادیاب

عکاس: نواب موسوی

سرمایه گذاران: مهتاب کرامتی، طهورا ابوالقاسمی، شرکت بیمه رازی

بازیگران: مصطفی زمانی، پگاه آهنگرانی، رضا یزدانی، سوگل قلاتیان و حمزه مقدم به همراه جمعی از بازیگران بومی بوشهر
تهیه کننده: طهورا ابوالقاسمی

خلاصه داستان :
 فائز، مسیح، آتنا و حمزه، روزهای کسالت بار و خموده ی حوالیِ سی سالگی شان را پشت سر میگذارند. ورود شیرزاد که پنج سال است زندگی اش را روی دریا و درون کشتی میگذراند، همراه با یک کشتی فرانسوی، اتفاقی و ناخواسته، ریتم زندگی شان را عوض می کند. یکباره چشم باز می کنند ، تا میانه ی یک بازی غریب ایستاده اند. حالا می خواهند از زندگی کام بگیرند و عقده هایشان را نابود کنند.

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید