جشنواره سی و چهارم فیلم فجر سینمای ایران گالری عکس

فیلم سینمایی”آخرین بار کِى سحرو دیدى؟” – معرفی مهمترین فیلم های جشنواره فیلم فجر

 

آنچه درباره “آخرین بار کِى سحرو دیدى؟” نمی دانید :
فیلم “آخرین بار کِى سحرو دیدى؟” جدیدترین ساخته فرزاد مؤتمن در مقام کارگردان است. مؤتمن که سال پیش با “خداحافظى طولانى” در جشنواره حاضر بود امسال هم با ساخته جدیدش متقاضى حضور در جشنواره است.

فیلم “آخرین‌ بار کِی سحرو دیدى؟” به یکی از قتل‌ های پر سر و صدای سالهای اخیر می‌ پردازد. سال ٩٠ قتل دختری در پل مدیریت با ۳۷ ضربه چاقوی هم‌ دانشگاهی‌ اش سروصدای زیادی در رسانه‌ها به‌ پا کرد و تا زمان اعدام، خبر‌های مربوط به این ماجرا در صدر صفحه حوادث روزنامه‌ها بود.

این فیلم را می‌توان اجتماعی‌ ترین فیلم فرزاد مؤتمن دانست. فریبرز عرب نیا در سومین همکارى خود با مؤتمن نقش یک بازپرس آگاهی را ایفا می کند.

برای نقش دختر فیلم از بیش از چهارصد نفر تست گرفته شد و نهایتاً یک چهره تازه قرار است نقش این دختر را ایفا کند. سیامک صفری و ژاله صامتی هم بازیگران نقش‌های پدر و مادر این دختر هستند.

قهر چندباره فریبرز عرب نیا در زمان فیلمبردارى از جمله حواشى بود که گروه تولید را چندبارى به دردسر انداخت اما سرانجام فیلمبردارى اوایل آذر به پایان رسید و مراحل فنى همزمان انجام شد.

فرزاد موتمن درباره تفاوت این فیلم با سایر ساخته هایش گفت: تفاوت اصلى که “آخرین بار کی سحر را دیدی؟” با فیلم های دیگرم ریتم آن است. این فیلم یک فیلم پلیسی است که بر خلاف کارهای من که اغلب ریتم کندی داشتند با ریتم تند و پرشتاب و عصبی روایت می شود.

پیش بینی فیلم نیوز دیلی : به خاطر سابقه فرزاد موتمن احتمالا در بخش سودای سیمرغ پذیرفته می شود.

photo_2016-01-30_14-19-57

عوامل فیلم : 
کارگردان: فرزاد مؤتمن
تهیه کنندگان: سعید عصمتى، فرزاد مؤتمن
فیلمنامه: امیر عربى
مدیر فیلمبردارى: بهرام بدخشانى
صدابردار: رشید دانشمند
چهره پرداز: میشا جودت
طراح صحنه و لباس: جهانگیر میرزاجانى
تدوین: ژیلا ایپکچى
عکاس: پویا شاه جهانى

بازیگران: فریبرز عرب نیا، سیامک صفرى، ژاله صامتى، آتیلا پسیانى، محمدرضا غفارى، بهاران بنى احمدى، علیرضا ثانى فر، امیرحسین فتحی، روشنک گرامی، مجتبى سلمانى، شیرین اسماعیلی، سحر عبدالهی با معرفى آناهیتا درگاهى

خلاصه داستان :صبح است، مادری سراسیمه وارد کلانتری می شود و به افسر نگهبان می گوید دختر جوانش، سحر، دیشب به خانه بازنگشته است…

درباره نویسنده

پویان صدقی

پویان صدقی

نظر بدهید